II edycja Letniej Szkoły Chemii

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 21, wrzesień 2022 Administrator

fot. arch. www.moja-ostroleka.pl

W dniach 22-26 sierpnia 2022 roku odbyła się druga edycja Letniej Szkoły Chemii, w której uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych 1, 2, 4, 6 i 10 w Ostrołęce oraz młodzi chemicy z Laskowca, Goworowa, Obierwi, Olszewki, Kadzidła i Kunina.
Najlepsi chemicy współpracowali ze sobą podczas wykonywania doświadczeń chemicznych, odkrywali zagadki nauki w praktyczny sposób wykorzystując nowo poznane umiejętności i rozwijali pasje do uczenia się nauk ścisłych, takich jak: chemia, fizyka i matematyka.
- Podczas Letniej Szkoły Chemii uczniowie wykazali się logicznym myśleniem, samodzielnością i chęcią wykonywania różnego rodzaju eksperymentów. Uczniowie mieli okazję również sprawdzić swoje umiejętności językowe w ramach projektu zainicjowanego przez naszą szkołę Experimental School of Chemistry oraz "sięgnęli gwiazd" podczas zajęć w mobilnym Planetarium z Centrum Nauki Kopernik. A jako że najlepiej uczymy się, gdy się bawimy nie zabrakło też gier terenowych uczących kreatywności i promujących naukę w ruchu - informuje Anna Smurlik z SP nr 2.
Organizatorem Letniej Szkoły Chemii była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce we współpracy z MSCDN w Ostrołęce.

Serdecznie gratulujemy Wioli.
Joanna Janowska-Milczarek