„Ekologiczny pokaz mody”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 27, kwiecień 2022 Administrator

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie – Filia w Szczawinie odbył się Gminny Konkurs „Ekologiczny pokaz mody”. Do udziału zostały zaproszone wszystkie oddziały przedszkolne 3,4,5-latki z terenu Gminy Goworowo.
Głównym celem konkursu było: popularyzowanie wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu, zagospodarowanie odpadów przydatnych do ponownego wykorzystania lub przetworzenia, poszerzanie świadomości dzieci o ochronie środowiska, wykorzystanie surowców wtórnych do projektów strojów ekologicznych.
Przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami wykonały eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: butelki, zakrętki, folia, gazety czy worki na śmieci. Kolejnym zadaniem było pokazanie swojego stroju na pokazie mody. Dzieci odważnym i stanowczym krokiem zaprezentowały się na czerwonym dywanie- wybiegu.
Pokaz mody ekologicznej to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, lecz również rozwijanie pomysłowości, kreatywności do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko poprzez wykonanie stroju z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia idą w parze.
Serdecznie dziękuję uczestnikom, rodzicom i nauczycielom ze szkoły w Goworowie, Kuninie, Pasiekach i Szczawinie za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów.

Katarzyna Gałązka