Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 22, grudzień 2021 Administrator

Dnia 16.12.2021 r. nasza społeczność szkolna przeżywała wydarzenia związane z narodzinami Jezusa Chrystusa. Z tej też okazji zostały przygotowane przez dzieci i nauczycieli jasełka. Występy odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Goworowo, p. Piotr Kosiorek.
Jasełka przybliżyły wydarzenia opisane w Piśmie Świętym i przekazane przez Tradycję. Ukazały narodziny Jezusa jako wypełnienie obietnic Boga dotyczących przyjścia Mesjasza, Zbawiciela. Wskazywały różne postawy ludzi wobec narodzin Dziecka. Mówiły również o potrzebie wzajemnej zgody, miłości i otwartości na drugiego człowieka.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wielu łask od Boga, Który pragnie przychodzić do nas i być pośród nas. Umiejmy znaleźć czas dla Tego, o którym przypominają Święta. Niech będzie to czas także na docenienie obecności i bliskości innych, których nie zawsze może doceniamy lub nie jest nam łatwo się z nimi porozumieć. Narodzony Chrystus pragnie wlewać w nasze serca miłość, pokój i dobro, a tego wszystkim nam potrzeba!

Katecheci