Bajkowe Jasełka w filii w Szczawinie

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 20, grudzień 2021 Administrator

Tradycją jest wystawianie przez uczniów jasełek w okresie przedświątecznym. Dzieci wcielają się wtedy w małych aktorów, aby przypomnieć dzień narodzin Jezusa. W tym roku przedstawienie zostało wystawione w klimacie bajkowym. Do żłóbka przyszli i pokłon Dzieciątku oddali nie tylko pasterze i trzej królowie, ale również postacie ze znanych baśni: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śnieżka z krasnoludkami i rybak ze złotą rybką. Postacie  przypomniały  dzieciom i  zaproszonym gościom o wyjątkowych przesłaniach oraz przywołały  wspomnienia z dzieciństwa, ponieważ zarówno mądrość z bajek i miłość płynąca z szopki betlejemskiej są ponadczasowe. Dziękujemy małym aktorom za wzruszający występ.

Katarzyna Bochenek