Andrzejki na wesoło!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 01, grudzień 2021 Administrator

30 listopada 2021 roku w Filii w Szczawinie obchodziliśmy "Andrzejki”. Dzieci dowiedziały się o historii tego święta i jak ciekawie można je spędzić. Chętnie brały udział w przygotowanych przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego wróżbach i zabawach.
Zaczęło się od baloników z dobrymi radami. Potem uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedną tworzyły dziewczęta, natomiast drugą chłopcy. Odbył się wyścig butów, aby sprawdzić, kto w przyszłości jako pierwszy zmieni stan cywilny. Kolejna wróżba polegała na rzucaniu butami za siebie, aby móc spełnić pomyślane wcześniej życzenie. Następnie dzieci zrywały wybrane listki z drzewka szczęścia, na których znajdowały się różne symbole. Na koniec próbowały łapać szczęście, zabierając koleżankom i kolegom przyczepione ogonki.
To spotkanie dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji. Uśmiech na ich twarzach świadczył o tym, że wspaniale się bawiły.

opiekun SU – Agnieszka Podleś