Szkolne obchody Dnia marchewki - filia Szczawin

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 22, listopad 2021 Administrator

Jedz marchewki – będziesz zdrów.
Siłę będziesz miał za dwóch.

19 listopada 2021 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Marchewki. To dzień wyjątkowy ze względu na to, iż wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo.
Podczas wspólnego spotkania odbyła się krótka prezentacja warzywa. Rozmawialiśmy również na temat wartości odżywczych marchewki i staraliśmy się wymienić wszystkie potrawy, w których możemy ją znaleźć.
Dzieci podzielone na grupy brały udział w różnych zabawach dotyczących bohaterki dnia, m. in.: układały puzzle, szukały w labiryncie drogi królika do marchewki, a także rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw za pomocą zmysłu dotyku i węchu.
Podsumowaliśmy szkolny konkurs dla klas 0-III na plakat przedstawiający marchewkę oraz hasło zachęcające do jej spożywania. Laureatami zostali:
I miejsce – Wiktoria Oleksiak – kl. II
II miejsce – Zuzanna Gałązka – kl. III
III miejsce – Filip Wasilewski – kl. 0
wyróżnienia: Antoni Pazik – kl.0, Jan Brzozowski – kl.III
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego.
Dzień zakończyliśmy pijąc pyszne i zdrowe soki marchewkowe.

opiekun SU – Agnieszka Podleś