Dzień Niepodległości w świetlicy szkolnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 15, listopad 2021 Administrator

„DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA
11 LISTOPADA
TYM, CO ZMARLI ZA OJCZYZNĘ,
HOŁD WDZIĘCZNOŚCI POLSKA SKĄŁDA”

9 listopada 2021 roku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone tematyce Narodowego Święta Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Na świetlicowej lekcji historii uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym, który opowiadał o najważniejszych wydarzeniach związanych z 11 listopada. Dzieci przypomniały także jakie są trzy symbole narodowe: flaga, godło i hymn. Następnie uczniowie słuchali krótkiego rysu historycznego w celu usystematyzowania wiedzy. Dzieci pokolorowały mapę Polski, a także wykonały orła z koroną sposobem odrysowania własnych rąk. W świetlicy pojawiły się także dekoracje wykonane przez opiekunów i nauczycieli o tematyce 11 listopada.