Wyprawa do Stajni Koni sportowych „Viritim”

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 05, listopad 2021 Administrator

Szarłat to wieś położona w niezwykle urokliwym miejscu, gdzie Orz wpada do Narwi. Henryk Syska poświęcił temu zjawisku piękną legendę i zapisał na kartach jednej ze swoich książek „W dolinie Orza”. Znajduje się tam Stajnia Koni sportowych „Viritim” prowadzona przez państwa Agnieszkę i Michała Rybaczyków, dzięki którym dzieci z klasy IV c poznały te piękne, delikatne i niezwykle silne zwierzęta. Każdy spróbował swoich sił w dosiadaniu wierzchowca, miał okazję poćwiczyć pod okiem fachowców, pojeździć bryczką, zapoznać się z codziennymi czynnościami w oporządku koni. Pani Agnieszka zaprezentowała nam również konia, wraz z którym wywalczyła tytuł – Mistrza Mazowsza i Warszawy roku 2021 (w biegu na 80 km).
W gospodarstwie państwa Rybaczyków nie brakuje różnych zwierząt, z którymi dzieci się zapoznały. Śmiechom, żartom i dobrej zabawie przy ognisku, pod opieką rodziców i nauczycieli, nie było końca. Przyszedł czas, kiedy konie spokojnie wróciły na swoje miejsca a my do domów, żeby móc opowiadać o przygodzie, którą przeżyliśmy. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu dla najmłodszych i nie tylko.
Gmina Goworowo ma wiele takich ciekawych i tajemniczych zakątków, trzeba je tylko odkryć…

Agnieszka Kosiorek