Dzień Edukacji Narodowej 2021

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 15, październik 2021 Administrator

„Służmy, jak możemy Ojczyźnie. Edukacja jej dać może radę i siłę”. To hasło przewodnie przyświecające powołaniu Komisji Edukacji Narodowej. Rzeczywiście, praca, która ma na celu edukację innych, staje się służbą.
Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do wyrażenia podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do kształtowania młodych umysłów i stwarzania im warunków do rozwoju. Słowa podziękowania skierowała w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Barbara Grabowska: „Dziękujemy Wam Kochani serdecznie. Jesteście – Drodzy Państwo – wysoko wykwalifikowaną kadrą i pedagogiczną i niepedagogiczną i to jest bezsprzeczny atut naszej szkoły. To solidna podstawa, na której można z powodzeniem uczyć i wychowywać młode pokolenie. Dziękujemy Wam serdecznie za Wasz profesjonalizm skierowany nie tylko w stronę uczniów, ale też rodziców, za to, że potraficie działać na różnych płaszczyznach i myśleć wielokierunkowo”.
„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

Aneta Kosek