DZIEŃ DRZEWA W FILII W SZCZAWINIE

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 12, październik 2021 Administrator

8 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa.
Dzieci zostały zapoznane z historią tego święta. Dowiedziały się, że jego inicjatorem był Amerykanin Julius Sterling Morton. Zwrócił się on do rodaków, aby w dniu 10 kwietnia kto tylko może posadził drzewo. W Polsce taka akcja odbywa się od około 2002 roku nie 10 kwietnia, lecz 10 października.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego przeczytał zgromadzonym bajkę Aliny Gierun pt. "Święto drzewa". Rozmawiał także z uczniami na temat roli drzew w naszym życiu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są one bardzo potrzebne i należy o nie dbać.
Następnie każda klasa, wspólnie ze swoim wychowawcą wykonywała pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewo", wykorzystując do tego celu materiały przyrodnicze. Na podstawie wykonanych prac omówiliśmy budowę drzewa i jego rodzaj.
Na koniec udaliśmy się na plac szkolny, aby tam posadzić drzewa, które pani kierownik B. Rutkowska otrzymała od leśniczego oraz zakupione przez opiekuna SU ze środków własnych tuje.

Agnieszka Podleś