Happening „Cukier a zdrowie”

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 07, październik 2021 Administrator

27 września uczniowie z klasy IV c, VIII c i dziewczęta z V b wraz z nauczycielami A. Kosiorek, E. Lubiak, A. Dąbrowską J. Dobrzyńskim przemaszerowali ulicami Goworowa z plakatami dotyczącymi akcji "Cukier a zdrowie". Podczas pochodu uczniowie propagowali hasła dotyczące nadmiernego spożywania cukru w codziennej diecie. W trakcie przejścia uczniowie rozdawali ulotki informacyjne przechodniom, a także wstępowali do instytucji zachęcając do weryfikacji cukru w produktach żywnościowych – napojach. Następnego dnia harcerze z 7 GDH „Zorza” z druhną E. Bieniecką propagowali ograniczenie spożywania cukru wśród społeczności szkolnej. Akcja o charakterze happeningu spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i szkolnej.

Agnieszka Dąbrowska