Dzień Głośnego Czytania

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 07, październik 2021 Administrator

W tym roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września. Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki.
Warto zaznaczyć, że celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przez trzy dni w bibliotece szkolnej czytaliśmy różne książki, ale przede wszystkim skupiliśmy się na utworach Janiny Porazińskiej.
W akcji czytelniczej uczestniczyły klasy I, II, III, IVc, i Va.
Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania
Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne , wspólne czytanie.

Teresa Leśniewska