Szkoła z Gigantami

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 29, kwiecień 2021 Administrator

Drodzy Uczniowie,
ruszyły zapisy na "Szkołę z Gigantami" - darmowe webinaria m.in. dla uczniów szkół podstawowych poświęcone programowaniu i matematyce.

Pierwsze webinaria już 10 maja! Serdecznie zapraszamy do udziału uczniów naszej szkoły.

"Szkoła z Gigantami" to cykl webinariów na kanale YouTube, prowadzony przez najlepszych trenerów programowania i matematyki.

Akcja startuje 10 maja i potrwa do 21 maja.

W ramach "Szkoły z Gigantami" uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach z programowania w środowisku Scratch oraz poznać tajniki tworzenia stron internetowych (HTML, JavaScript, CSS).

Zajęcia będą prowadzone z podziałem na grupy wiekowe, a prezentowany materiał będzie łączył zagadnienia teoretyczne z elementami świata gier, tj. Fortnite, Minecraft czy Tibia. Część programistyczna odbędzie się pod hasłem „Programowanie w czterech wymiarach gamingu”.

Ciekawa informacja dla naszych 8 - klasistów
W tej edycji przygotowano także Nowość! Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty.

W trakcie webinariów uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

Przykładowe arkusze

Egzamin 8-klasisty: Arkusz I - kliknij, aby zobaczyć arkusz

Egzamin 8-klasisty: Arkusz II - kliknij, aby zobaczyć arkusz

Arkusze zostaną przesłane każdemu uczestnikowi wcześniej, aby uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami przed zajęciami.
Testy zostały przygotowane przez współpracującego z firmą egzaminatora CKE.

Aby zapisać się na darmowe Warsztaty kliknij w link: Kursy programowania dla dzieci i młodzieży ⇒ Kurs na programistę | Cena (giganciprogramowania.edu.pl) należy wybrać kurs dla danej grupy wiekowej i wypełnić wyświetlony formularz, wybierając nasz kod pocztowy 07-440, wpisujemy także dane osobowe.

Zachęcam do udziału. Kilku uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w darmowych (pokazowych) lekcjach i byli mega zadowoleni. W razie pytań Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.