ABY ZDROWE ZĘBY MIEĆ, TRZEBA TYLKO CHCIEĆ

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 27, kwiecień 2021 Administrator

Każdy z nas chce mieć zdrowe i piękne zęby. Niestety nie da się tego osiągnąć, jeśli nie będziemy o nie dbać.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Filii w Szczawinie, podczas zajęć w szkole, dowiedziały się o tym, jak ważną rolę odgrywa higiena jamy ustnej w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki oglądały zdjęcia ludzi, którzy dbają o zęby a także zapoznały się z pracą stomatologa. Wysłuchały czytanej przez nauczyciela bajki edukacyjnej pt. ,,Kłopot wilka” oraz piosenki ,,Myję zęby”. Na zajęciach plastycznych wykonywały prace związane z przyborami do mycia zębów techniką wydzieranki, ćwicząc przy tym małą motorykę. Otrzymały także referat ,,Jak zapobiegać próchnicy zębów u dzieci?”, który przekazały swoim rodzicom.
Na koniec zajęć dzieci obiecały, że będą regularnie myć zęby i chodzić do dentysty.

Agnieszka Podleś