Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021 – „Przywróć naszą Ziemię”

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 23, kwiecień 2021 Administrator

Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. W Polsce początek obchodów to rok 1990.
Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. Z tej okazji w naszej szkole podjęliśmy dzisiaj zadania, mające na celu uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego.
Przedszkolaki miały okazję obejrzeć prezentację na temat ochrony przyrody, segregacji odpadów i potrzeby dbania o czystość najbliższego środowiska. Wspólnie śpiewały piosenkę pt. „Ekologia”. Zwróciły uwagę, jak ważna jest ich postawa w zapobieganiu zanieczyszczania przyrody.
Miłym akcentem obchodów była praca przedszkolaków na szkolnym skalniaku. Sześciolatki posadziły niezapominajki i inne rośliny ozdobne. Niektórzy uczniowie z klas I – III, uczący się zdalnie, przesłali zdjęcia wiosennych kwiatów ze swoich ogródków.

Barbara Rutkowska