Chwila wspomnień o Mikołaju Koperniku - patronie naszej szkoły

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 21, luty 2021 Administrator

Piątek, 19 lutego 2021 r.

Dzień Patrona Szkoły w Filii w Szczawinie rozpoczął się od spotkania przed szkolną wystawą poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. Dzieci wysłuchały informacji na temat życiorysu naszego patrona oraz obejrzały ilustracje, zdjęcia i albumy o słynnym astronomie.
Następnie wszyscy obejrzeli dwie prezentacje multimedialne o sławnym Polaku. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w pogadankach oraz uważnie oglądali filmy. Niektórzy z nich wspaniale odpowiadali na pytania w multimedialnym teście.
Kolejnym wydarzeniem był udział w szkolnym konkursie plastycznym pod hasłem „Karta dla Mikołaja Kopernika”. Uczestnicy wykonywali prace związane z życiorysem polskiego uczonego.
Laureatami konkursu zostali: Przemysław Mateusiak, Julia Laskowska, Aleksandra Rabuczewska, Zuzanna Gałązka, Szymon Walczak, Damian Puka.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych kolorowały portrety patrona szkoły. Była też chwila na naukę słów hymnu szkoły „Cały świat się pomylił”.
Dzisiejsza uroczystość pozwoli zapamiętać dzieciom słowa o wielkim polskim uczonym: „Wstrzymał Słońce ruszył Ziemię polskie go wydało plemię”.

Barbara Rutkowska