Dzień 19 lutego to Dzień Patrona naszej szkoły - Wielkiego Polaka, Mikołaja Kopernika.

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 19, luty 2021 Administrator

Mikołaj Kopernik jest Patronem naszej szkoły od 1973 roku. W 40 rocznicę nadania imienia nadano szkole sztandar, który uświetnia uroczystości szkolne i państwowe.
Dzisiaj, w czasie zdalnej nauki, w klasach 4 – 8 obchody tego święta ograniczone są do godzin wychowawczych. Każdy wychowawca w czasie lekcji ze swoimi wychowankami obejrzy film, zrobi pogadankę, konkurs itp. w celu przybliżenia postaci Mikołaja Kopernika i jego osiągnięć. Warto wiedzieć, że Mikołaj był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, natomiast znany jest głównie z dokonań w dziedzinie astronomii.

W poniższym linku zamieszczony jest krótki film przypominający postać i odkrycia Mikołaja Kopernika. Zachęcamy do obejrzenia.

Jadwiga Gołębiewska, Dorota Skierczyńska