Happening „Jestem zdrowy i radosny”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 25, listopad 2020 Administrator

Poniedziałek, 23 listopada 2020 r.

Dzisiaj zostało zrealizowane kolejne zadanie w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”. Widowisko rozpoczęło się od prezentacji głównego hasła „Jestem zdrowy i radosny”. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane ze zdrowiem. Odbył się przemarsz po korytarzu z ilustracjami ukazującymi rozwiązania zagadek.
Problem nieprawidłowego odżywiania zaakcentowały panie przedstawiając inscenizację pt. „Apetyt Misia Uszatka”. Przedszkolaki dowiedziały się, że słodycze bardzo szkodzą zdrowiu, szczególnie na śniadanie. Wszyscy musimy pamiętać, że zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, nie powinien być omijany. W kilka minut można przygotować zdrowe i pożywne śniadanie, które zapewni siłę i energię.
Doskonałą podpowiedzią, co powinno się znaleźć w zdrowych posiłkach jest Piramida Żywienia. Uczestnicy happeningu poznali najważniejsze zasady komponowania codziennego jadłospisu, słuchając piosenki o piramidzie żywieniowej. Byli uważni, więc wspaniale dopasowali obrazki na planszach piramidy.
Dzisiejsze wydarzenie nie obyło się bez konkursu, w którym dzieci pod opieką wychowawców improwizowały zakończenia zgadywanek – rymowanek. Rywalizacja zakończyła się remisem. Nagrodą była piosenka „Witaminki”, zachęcająca do spożywania warzyw i owoców.
Po muzycznej zabawie przedszkolaki zaprezentowały hasło „Sport to zdrowie! Prowadząca zwróciła uwagę, że nie bez powodu u podstawy piramidy znajduje się aktywność fizyczna – rozumiana nie tylko jako typowy sport, ale także: chodzenie po schodach czy spacer. Aby podkreślić znaczenie sportu dla zdrowia, dzieci wykonały ćwiczenia gimnastyczne oraz wzięły udział w zabawach ruchowych. Do części sportowej widowiska dołączyli uczniowie klasy III. Przesłali z domu zdjęcia, na których wykonują ćwiczenia gimnastyczne, aktywnie spędzając czas w okresie pandemii. Happening zakończył się wysłuchaniem „Piosenki o sporcie”.

Barbara Rutkowska