Europejski Tydzień Kodowania.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 10, listopad 2019 Administrator


W  dniach 5 – 20 października 2019  r. odbył się Europejski Tydzień Kodowania. Hasło tegorocznej akcji w naszej szkole: Programowanie to super zabawa! Wydarzenie organizowane jest w wielu krajach w całej Europie i ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie jest twórcze i przydatne. We współczesnym świecie programowanie zajmuje coraz szersze obszary naszego życia. Nauka kodowania pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz zwiększyć swoje szanse na znalezienie interesującej pracy w przyszłości. 

Nauczyciele prowadzący zajęcia przedstawili uczniom świat kodowania i inspirowali ich do działania i aktywności  na komputerach, urządzeniach mobilnych, w Internecie, jak i bez użycia komputerów. W ramach zajęć młodsi uczniowie tworzyli programy i animacje w środowisku Scratch, wykonywali plakaty. Zdecydowanie trudniejsze zadanie mieli starsi uczniowie, którzy zmagali się z zastosowaniem pętli i funkcji w środowisku Python, oraz tworzyli strony internetowe. Uczniowie mieli możliwość poznania środowiska do tworzenia aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android.
Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali łamigłówki programistyczne w serwisach internetowych wprowadzających w świat kodowania. Nawiązała się nawet ciekawa rywalizacja. Najaktywniejsi otrzymali dyplom.

Odsłony: 50069