Obchody Dnia Edukacji Narodowej na Mazowszu

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 04, listopad 2019 Administrator

Dnia 29 października 2019 roku w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, resortowych i nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku.
Wyróżniono dyrektorów szkół i placówek, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi z rejonu płockiego, ciechanowskiego oraz ostrołęckiego. Wręczono 340 wyróżnień, w tym Medale za Długoletnią Służbę – 94 złote, 68 srebrnych oraz 54 brązowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Gospodarzami wydarzenia, wpisującego się w obchody Dnia Edukacji Narodowej, byli: p. Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Wicewojewoda Mazowiecki – p. Artur Standowicz. Wśród gości, którzy przybyli na tę szczególną uroczystość można było zauważyć: p. Sławomira Adamca – Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej, przedstawicieli samorządów terytorialnych, związku zawodowego NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.
W ceremonii uczestniczyli również pracownicy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, których uhonorowano odznaczeniami państwowymi przyznanymi na wniosek Dyrektora Szkoły – p. Jacka Dobrzyńskiego. Złote Medale za Długoletnią Służbę z rąk wspomnianych już gospodarzy Gali otrzymali: p. Krystyna Mucińska – nauczyciel języka polskiego, p. Danuta Gnys i p. Zdzisław Majk – pracownicy administracji i obsługi goworowskiej szkoły.
Ceremonię wręczenia odznaczeń, zasłużonym w rozwój mazowieckiej oświaty, uświetnił występ zespołu artystycznego „ART” z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Krystyna Mucińska
Jacek Dobrzyński