Dookoła świata z Atamanką

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 29, październik 2019 Administrator

 


Współczesny świat ma wiele do zaoferowania, a mimo to, coraz częściej spotyka się uczniów, którzy nie potrafią sprecyzować swoich zainteresowań, przeważnie "grają na telefonie". Jednak telefon czy komputer może okazać się wcale nie taki najgorszy, może to być początek wielkiej przygody, jeśli się w nim znajdzie to, czego się szuka. Wychodząc temu naprzeciw, nauczycielki ze SP im. Mikołaja Kopernika w Goworowie postanowiły, w ramach innowacji pedagogicznej, wprowadzić cykl spotkań z ciekawymi ludźmi pod hasłem: "Ja i moja pasja".
Na pierwsze spotkanie została zaproszona bardzo charyzmatyczna osoba , Agnieszka Atamanka Glabas – nauczycielka, pedagog, ale przede wszystkim dziennikarka, fotoreporterka, fotograf, obieżyświat (ile pasji w jednym człowieku...). Jej sposób przedstawiania odległego świata na portalach społecznościowych tak dalece zafascynował nie tylko dorosłych, ale również młodzież, że postanowiono poznać ją osobiście. Tak też się stało. 21 października Agnieszka zawitała w goworowskiej szkole z prezentacją o Panamie, którą sobie szczególnie ukochała. Jak później wspomniała, kraj ten najbardziej oddaje klimat Ameryki Środkowej, jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Ma bogatą historię, fascynującą kulturę i oferuje mnóstwo niezwykłych, przepięknych widoków. Uczniowie, którym udzieliła się swoboda rozmówczyni w nawiązywaniu kontaktów, śmiało zadawali pytania i mieli okazję zobaczyć egzotyczne owoce, krystalicznie czystą wodę, potwierdzili fakt istnienia Kanału Panamskiego, zobaczyli małpy w symbiotycznym życiu z ludźmi. Na mapie świata, która stanowiła element dekoracji oznaczono szlak podroży Atamanki, łupem padło 129 państw na wszystkich kontynentach.
Okazało się, że można podróżować po świecie, niekoniecznie mając wielkie pieniądze, "trzeba tylko tego bardzo chcieć, a jeśli się czegoś pragnie, to cały Wszechświat sprzyja naszym pragnieniom", "trzeba tylko ruszyć się z kanap".

Organizatorki spotkania
Agnieszka Dąbrowska,
Agnieszka Kosiorek

 

Odsłony: 59313