Warsztaty Junior Media w naszej szkole

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 25, październik 2019 Administrator

Uczniowie naszej szkoły na warsztatach dziennikarskich (fot. www.to.com.pl)

16 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie odbyły się pierwsze warsztaty w ramach programu Junior Media.
Dzieci poznawały zasady tworzenia gazetki i podstawy prawa prasowego. Pierwsza lekcja poświęcona była również odpowiedzialności za słowo, tzw. „fake news” oraz zasadom publikacji zdjęć. Dzieciaki poznały zasady tworzenia i edytowania tekstów na makietach gazetki oraz dostały swoje własne strony do wypełnienia materiałami. Młodzi dziennikarze na kolejne zajęcia przygotują własne materiały i stworzą zarys pierwszej gazetki.

Źródło www.to.com.pl

Więcej informacji nt. wydarzenia w serwisie Tygodnika ostrołęckiego

Odsłony: 56693