SZANOWNI PAŃSTWO!

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 05, kwiecień 2019 Administrator

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie przystąpiła do protestu i będzie objęta strajkiem nauczycieli.

W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 roku strajkiem czynnym nauczycieli, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie na bieżąco będzie informował przez dziennik elektroniczny Librus oraz stronę internetową szkoły o podejmowanych działaniach związanych z organizacją pracy szkoły w przypadku podjęcia strajku. Od tego dnia mogą wystąpić trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem.
Priorytetem w sferze organizacji pracy placówki, będzie przede wszystkim zapewnienie opieki dzieciom i uczniom, którzy zgłoszą się do szkoły. Oczywiście w przypadku podjęcia akcji strajkowej, rodzice mają prawo do pozostawienia dziecka w domu. W przypadku oddziałów przedszkolnych, klas pierwszych i drugich rozpoczęliśmy analizę kadrową i działania zmierzające do zapewnienia opieki tym, którzy zgłoszą się do szkoły. W ostateczności - przy braku możliwości zapewnienia opieki rodzice zostaną o tym poinformowani na początku przyszłego tygodnia, tak aby mogli ewentualnie skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia szkoły, do której uczęszcza dziecko.
W związku z przysługującym Państwu prawem do skorzystania z zasiłku opiekuńczego, zamieszczamy druki ZUS oraz instrukcję. Jeżeli nie będą Państwo mieli możliwości wydrukowania dokumentów, zapraszamy do sekretariatu szkoły, gdzie będzie można je otrzymać. Pragniemy dodać, że dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki akcji strajkowej.

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Kontakt: sekretariat szkoły tel.: 29 761 40 61 (od poniedziałku do piątku w godz.: 7.30-15.30)

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty do rodziców w sprawie strajku