Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o Świętym Maksymilianie Kolbe

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 22, styczeń 2023 Administrator

W roku szkolnym 2022/2023 została organizowana po raz kolejny „Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie”. Jest to jedna z form przybliżenia dzieciom charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru oraz misjonarza. Dla klas podstawowych został zorganizowany konkurs plastyczny, w którym uczniowie przedstawili postać Świętego na podstawie tekstu. Konkurs został podzielony na grupy wiekowe uczestników, a także ze względu na technikę wykonania pracy. Na etapie szkolnym komisja konkursowa w Filii w Szczawinie wytypowała prace Martyny Iwańskiej, Wiktorii Oleksiak oraz Amelii Parzych, które zostały przesłane do etapu ogólnopolskiego. W finale tegorocznej edycji trzecie miejsce w kategorii klas I-III uzyskała uczennica naszej szkoły – Martyna Iwańska, która wykonała pracę pastelami. Gratulujemy Martynie wielkiego sukcesu  na etapie ogólnopolskim.

K. Bochenek