Uśmiech i piernik - rozdaje "Kopernik”!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 21, grudzień 2022 Administrator

#ProgramSzkolaPrzyjaciolKopernika #550rocznicaUrodzinKopernika

Dzisiejszy dzień miał być kolejnym ciemnym, ponurym, grudniowym dniem. I rzeczywiście nawet od rana zaczął padać deszcz. Jednak za sprawą uczniów z Koła Zdrowego Żywienia odczarowaliśmy całe Goworowo serdecznymi uśmiechami, świątecznymi życzeniami i piernikami, które nieodłącznie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia.
Już od tygodni w naszej szkole roznosił się zapach pieczonych pierniczków, które przygotowywali uczniowie klas piątych. Potem je dekorowali i pakowali w torebki, by podarować mieszkańcom goworowszczyzny. Zwieńczeniem akcji był happening zabawnie ubranych uczniów i radosne okrzyki: "Uśmiech i piernik - rozdaje <<Kopernik>>". Nie bez przyczyny pojawiło się nim nazwisko sławnego astronoma, który jest patronem naszej szkoły. Działanie to jest jednym z zadań projektu zdobywania tytułu "Szkoła Przyjaciół Kopernika", organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkołę Podstawową Nr 7 w Toruniu, o który to tytuł ubiegamy się od września.
Mamy nadzieję, że nasza akcja wywołała uśmiech na Waszych twarzach i wprowadziła w przedświąteczny nastrój. Zdrowych, wesołych, pachnących i smacznych świąt Kochani!

Żanetta Korczakowska
Ewa Lubiak