Mikołajkowe czytanie w bibliotece szkolnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 08, grudzień 2022 Administrator

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla uczniów i nauczycieli. Jest to dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. W tym dniu w bibliotece szkolnej odbyło się „ Mikołajkowe czytanie”. Na spotkanie zaproszeni zostali : dyrekcja szkoły, uczniowie klasy Ia i Ib z wychowawcami.
Biblioteka przybrała w tym dniu czerwoną barwę. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na czerwono, a na głowach mieli mikołajkowe czapki.
Przy blasku światełek i nastrojowej dekoracji wszyscy mieli okazję wysłuchać mikołajkowego opowiadania „ Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?” w wykonaniu dyrekcji szkoły.
Niespodzianką dla pierwszaków i ich wychowawców był prezent. Biblioteczny Mikołaj podarował dzieciom książkę” Pierwsze abecadło”, natomiast rodzicom przekazał broszurę informacyjną ze wskazówkami i radami na temat wspólnego czytania.
Celem mikołajkowego spotkania było rozpowszechnienie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w klimat najpiękniejszych świąt w roku, na które z utęsknieniem czekają.