Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji BohaterON - włącz historię!

Kategoria: Informacje Opublikowano: piątek, 25, listopad 2022 Administrator

Jest to akcja poświęcona Powstańcom Warszawskim, pamięci o Nich i wdzięczności za poświęcenie dla Ojczyzny.
W ramach działań uczniowie klas ósmych poznawali wojenne życiorysy powstańców.
Już na szkolnej wycieczce do Warszawy poznali losy młodych powstańców, którzy poświęcili życie dla wolnej Polski, którzy nie bali się cierpienia ani śmierci, bo wiedzieli, że ich patriotyczny zryw ma ogromny sens dla odzyskania wolności. Nawet jeśli przyjdzie ona po latach.
Na lekcjach o Powstaniu Warszawskim "szukali" bohaterów tych wydarzeń w swoich domach i rodzinnych miejscowościach. Poznali nową historię powstania, ukrytą dotąd we wspomnieniach swoich najbliższych.
Najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy 8c, którzy poszukują historii nieodkrytej na zajęciach koła historycznego. Uczestniczyli chętnie we wszystkich zamierzeniach oraz sfinalizowali całą akcję. Razem z opiekunem koła wykonali plakaty okolicznościowe, wykonali zdjęcia, umieścili pamiątkowy wpis na stronie BohaterONu, dzięki któremu Goworowo (nasza szkoła) znalazło się jako punkt na mapie ogólnopolskiej akcji wdzięczności Powstańcom Warszawskim.

Bożena Drabot