Zaelektryzowani z wizytą w naszej szkole

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 23, listopad 2022 Administrator

Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. 23 listopada odbyła się niecodzienna lekcja pt. Poczuj chemię do fizyki prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Celem zajęć było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W zajęciach uczestniczyło ponad 250 uczniów, którzy mieli okazję zobaczyć poduszkowiec, który uniósł ochotników w powietrze. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, pozyskiwanie wodoru z wody czy wybuchowe spalanie wodoru. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, ciekawa i pasjonująca. „Każdy z was może zostać naukowcem| i zamiast spędzać za dużo czasu przed komputerem|- znajdź obiekt swoich zainteresowań badawczych”- powiedział pan Paweł. Niech nasz Patron- Mikołaj Kopernik będzie inspiracją i wzorem do poszukiwania swoich życiowych pasji!
Zajęcia odbyły się w ramach zadań w Programie Szkoła Przyjaciół Kopernika.

Aneta Kosek