Spotkanie z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2022 Administrator

W nawiązaniu do obchodzonego niedawno Święta Niepodległości, dzieci z oddziałów „O” oraz klas 1. wzięły udział w spotkaniu z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej – żołnierzem szeregowym Barbarą Ostrowską oraz starszym szeregowym Rafałem Ostrowskim. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca żołnierza, jakie są jego zadania i obowiązki. Goście zaprezentowali swoje mundury, wyjaśnili znaczenie kolorystyki, a także znajdujące się na nim odznaczenia oraz symbole narodowe. Duże zainteresowanie wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka oraz sprzęt, którego żołnierz używa w swojej pracy. Dzieci mogły przymierzyć hełm oraz maskę gazową. Wspólnie z gośćmi zaśpiewały piosenkę „Kto ty jesteś? Polak mały”.
Bardzo dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawym spotkaniu.

Dorota Sobotka