Akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 26, październik 2022 Administrator

#przerwanaczytanie

"Czytania nadszedł czas,
niech czyta każdy z Was!"

Opiekunowie biblioteki szkolnej po raz pierwszy zgłosili Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz Filię w Szczawinie do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

W obydwu placówkach akcja odbyła się 21 października 2022 roku. Udział w niej wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice. Wszyscy przynieśli z domu swoje ulubione książki. Czytano je wszędzie gdzie tylko się dało, m.in. na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, gabinecie dyrektora, sekretariacie, kuchni, świetlicy i w bibliotece. Nasze przedszkolaki, ponieważ nie potrafią jeszcze czytać, słuchały bajek czytanych im przez wychowawców, rodziców, a także starsze koleżanki i kolegów.

Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział 290 osób.
Akcja ta pokazuje, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym przedsięwzięciu i pomoc w promowaniu czytelnictwa.

A. Podleś, T. Leśniewska