STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 11, czerwiec 2019 Administrator

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie po raz piąty przystąpili do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:
- dla uczniów klas I
- dla uczniów klas II i III.

Uczniowie klas I w konkursie plastycznym „Plastuś” mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na jeden lub więcej z zaproponowanych tematów:
1. pocztówka bożonarodzeniowa lub noworoczna
2. moje wymarzone akwarium
3. zakładka do książki
4. maska w kształcie zwierzątka.

Za każdy konkurs uczeń mógł zdobyć 50 punktów.
W tej kategorii wyróżnienie z największą liczbę punktów zdobyła uczennica klasy Ib Oliwia Stachacz.

W klasach II i III w konkursie czytelniczym „Abecadło” uczniowie musieli wykazać się znajomością treści utworu literackiego Kornela Makuszyńskiego:
w klasie II – „120 przygód Koziołka Matołka”
w klasie III – „Przygody Koziołka Matołka”.

Konkurs ortograficzny „Ortografek” – sprawdzał znajomość reguł ortograficznych - pisownię wyrazów z u – ó, ż– rz, h – ch.

Konkurs matematyczny „Plusik” to zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40 dla uczniów klas drugich i w zakresie 100 dla uczniów klas trzecich.

W konkursie plastycznym „Plastuś” – uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na jeden lub więcej z zaproponowanych tematów:
1. pocztówka bożonarodzeniowa lub noworoczna
2. moje wymarzone akwarium.

Za każdy konkurs uczeń mógł zdobyć 50 punktów.

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie – Adam Damięcki z klasy II a (46 punktów)
– Dobromiła Kornelia Nowak z klasy II a (44 punkty).

Konkurs czytelniczy:
wyróżnienie – Natalia Dobkowska z klasy III a (43 punkty).
Konkurs plastyczny:
wyróżnienie – Natalia Dobkowska z klasy III a (43 punkty).
Zwycięzcom gratuluję, a nauczycielom dziękuję za trud i zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do konkursu.

Szkolny koordynator konkursu:
Anna Kaczmarczyk