„Sąd nad Balladyną”

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 25, marzec 2019 Administrator

Dnia 20 marca 2019 roku sala lekcyjna nr 1 zamieniła się w salę sądową. Uczniowie klasy IIIA - gimnazjum w dwóch grupach pod kierunkiem polonistki p. Agnieszki Dudziec wzięli udział w rozprawie sądowej na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego pt: „Balladyna”.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, zarówno uczestnicy jak i obserwatorzy, mogli poczuć się jak na prawdziwym procesie. W rozprawie uczestniczyli: sędzia, prokurator, adwokat, oskarżona - Balladyna oraz liczni świadkowie. Wszystkie role zostały wiarygodnie odegrane, a wraz ze strojami stworzono niesamowitą atmosferę.
Była to innowacyjna lekcja, dzięki której uczniowie klasy IIIA przypomnieli sobie treść lektury, co niewątpliwie przyda się przed zbliżającym egzaminem gimnazjalnym.

Uczniowie klasy III A