Pasowanie na przedszkolaka.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 16, grudzień 2018 Administrator

W szkole podstawowej im. Mikołaja Kopernika – Filii w Szczawinie odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Tego dnia, dzieci które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego, złożyły uroczystą przysięgę i tym samym, zostały włączone do grona przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, przez Panią kierownik Barbarę Rutkowską. Następnie swoje słowa do przedszkolaków i ich rodziców skierował Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek oraz Pan dyrektor Jacek Dobrzyński.
Dzieci z uśmiechem na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani i pomagać kolegom, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan dyrektor Jacek Dobrzyński za pomocą zaczarowanego ołówka dokonał pasowania. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każde dziecko otrzymało dyplom oraz mały słodki upominek. Po uroczystym pasowaniu wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jaki i nauczycielek.

Katarzyna Gałązka, Natalia Justyna Zięba