„Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły”

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 27, luty 2019 Administrator

Wtorek, 19 lutego 2019 r.
Zajęcia w Filii w Szczawinie rozpoczęły się od apelu, na którym ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem „Mikołaj Kopernik przy pracy”. Uczniowie wykonywali rysunki przedstawiające wielkiego astronoma podczas pracy.
Laureatami zostali: Agata Mech, Przemysław Jan Mateusiak, Jan Brzozowski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez kierownika filii. Wystawa prac budziła duże zainteresowanie nawet wśród przedszkolaków.
Następnie dzieci obejrzały filmy o wielkim polskim uczonym: „Ciekawostki o Mikołaju Koperniku”, „Układ Słoneczny”, „Gwiazda Kopernika”. Potem wszyscy odśpiewali hymn szkoły, a następnie wybrali się na „spacer” śladami Mikołaja Kopernika, odczytując informacje ze szkolnej wystawy. Uczniowie zobaczyli także prezentację zdjęć o Fromborku, mieście bardzo ważnym w życiu wielkiego Polaka.

Barbara Rutkowska