Kategoria: Sport Opublikowano: wtorek, 02, styczeń 2018 Administrator

9 – 10 listopada 2017 r. rozegrano Powiatowe Zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Na zawody przybyli tenisiści z SP Łęgu Starościńskiego, SP Krysiaki , SP Nasiadki, SP Dylewo, SP Wach, SP Lipniki, SP Olszewo Borki, PSP Wolkowe, SP Białobiel, Gim. Nowa Wieś, SP Lelis, SP Czerwin i SP Goworowo. Turnieje odbyły się w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. W sobotę zawody otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie Pan Jacek Dobrzyński , przywitał wszystkim zawodników i opiekunów, natomiast w niedzielę zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Małgorzata Maria Kulesza - Wójt Gminy Goworowo wraz z sekretarzem Antonim Mulawką. Pani Wójt przywitała wszystkich zgromadzonych i otworzyła zawody, młodzież i ich opiekunów serdecznie powitał również Dyrektor Pan Jacek Dobrzyński.
Następnie sędzia główny Pan Józef Dobrzyński rozpoczął losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek. Zawodnicy mieli do dyspozycji osiem stołów, przy których sędziowie pilnowali prawidłowego zapisu w protokołach meczu. Tenisiści byli dobrze przygotowani do rozgrywek. Zawody odbyły się w duchu fair – play i nic nie zakłóciło ich przebiegu.
Po zmaganiach nasi uczniowie zdobyli dwa I miejsca - chłopcy kl. IV - Jakub Kruczyk, Igor Kuśmierczyk i Artur Mateusiak oraz starsi chłopcy z gimnazjum - Rafał Gruszka, Damian Struniawski i Paweł Wieczorek. Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych. Natomiast chłopcy i dziewczęta z klas V – VI oraz dziewczęta z gimnazjum zajęli V miejsce.
Gratulujemy zwycięstwa chłopcom, którzy uzyskali awans do zawodów wyższego szczebla oraz wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Józefa Dobrzyńskiego za poświęcony czas i pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz do Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie Pana Janusza Frydryka za udostępnienie hali sportowej.

Elżbieta Bieniecka