Aktualności

Filtr

Akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie

#przerwanaczytanie

"Czytania nadszedł czas,
niech czyta każdy z Was!"

Opiekunowie biblioteki szkolnej po raz pierwszy zgłosili Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Goworowie oraz Filię w Szczawinie do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Wydarzenie to realizowane jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

W obydwu placówkach akcja odbyła się 21 października 2022 roku. Udział w niej wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice. Wszyscy przynieśli z domu swoje ulubione książki. Czytano je wszędzie gdzie tylko się dało, m.in. na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, gabinecie dyrektora, sekretariacie, kuchni, świetlicy i w bibliotece. Nasze przedszkolaki, ponieważ nie potrafią jeszcze czytać, słuchały bajek czytanych im przez wychowawców, rodziców, a także starsze koleżanki i kolegów.


Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział 290 osób.
Akcja ta pokazuje, że po książkę można sięgnąć w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tym przedsięwzięciu i pomoc w promowaniu czytelnictwa.

A. Podleś, T. Leśniewska

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE,

31 października 2022 r.(poniedziałek) i 2 listopada 2022 r.(środa) są w naszej szkole dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
W te dni szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach 8:30 – 12:30, lecz nie zapewnia dowozu i dożywiania uczniów.

Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie
Barbara Grabowska

Dzień Edukacji Narodowej

W tym szczególnym dniu uczniowie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły i emerytom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Pani Dyrektor Barbara Grabowska oraz pan Piotr Kosiorek – wójt gminy Goworowo wręczyli nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. Piękne wiersze, piosenki, życzenia oraz humorystyczny pokaz mody wprawiły wszystkich w dobry nastrój, który (mamy nadzieję) zostanie z nami na długo…

Opiekun S.U.

Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”


#PoznajPolske
11 października klasy ósme wzięły udział w niezwykłej wycieczce do miejsc, gdzie czytana lektura staje się bliższa i bardziej zrozumiała dla młodego czytelnika.
„Kamienie na szaniec” to książka – legenda. To historia młodych ludzi, brutalnie rzuconych w wir wojny, których bohaterskie czyny poznają kolejne pokolenia młodzieży. Wycieczka śladami bohaterów lektury „Kamienie na szaniec”, czyli Zośki, Rudego i Alka, przybliżyła uczestnikom miejsca, wydarzenia i postacie opisane przez Aleksandra Kamińskiego, jak również pozwoliła poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców.

Na trasie zwiedzania z przewodnikiem zobaczyliśmy miejsca związane z akcjami Małego Sabotażu: Plac Unii Lubelskiej – słynna namalowana przez Rudego kotwica na Pomniku Lotnika, Krakowskie Przedmieście – najgłośniejsza akcja Małego Sabotażu, czyli usunięcie niemieckiej tablicy z pomnika Mikołaja Kopernika, Plac Marszałka Piłsudskiego, Ogród Saski, Plac Małachowskiego – zerwanie hitlerowskich flag z Gmachu „Zachęty”. Przypomnieliśmy sobie plan i przebieg akcji pod Arsenałem, czyli brawurowej akcji odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara „Rudego”. Zwiedziliśmy muzea: Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy Alei Szucha, dawną siedzibę Gestapo, gdzie przesłuchiwany był Jan Bytnar „Rudy”, Muzeum Więzienia na Pawiaku, gdzie przetrzymywano Rudego. Zwiedziliśmy stałą ekspozycję Muzeum Powstania Warszawskiego, która mieści się w piwnicach dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Alejach Ujazdowskich, gdzie w latach 1945-1954 więzieni byli działacze podziemia niepodległościowego – między innymi Jan Rodowicz „Anoda”. Odwiedziliśmy miejsca pamięci: Cmentarz Powązki Wojskowe, gdzie w kwaterze białych brzozowych krzyży znajdują się miejsca wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki – Aleksandra Kamińskiego. Dodatkowym, a zapewne bardzo sentymentalnym, aspektem wycieczki był dla naszej pani Bożeny Drabot – nauczycielki historii – znicz zapalony na grobie dziadka śp. Bolesława Budelewskiego, pseudonim „Pług” – żołnierza AK, który zginął w 1948 r.
Wycieczka odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”.

opiekunowie wycieczki

 

Dary jesieni

Uczniowie z klasy III a na lekcjach wzbogacają swoją wiedzę na temat otaczającej przyrody. Poznają nazwy, wygląd i zwyczaje zwierząt, poszerzają swoją wiedzę na temat roślin oraz ich wykorzystania przez człowieka. Obserwują i dostrzegają zmiany zachodzące w przyrodzie w różnych porach roku. Uczą się szacunku do świata fauny i flory. W październiku dzieci miały okazję wykorzystać dary przyrody do wykonania zabawnych zwierząt. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i wyobraźnią, zadanie dostarczyło im satysfakcji i pozytywnych emocji. Przestawiamy krótki fotoreportaż z lekcji.

Ewa Mirowska, Małgorzata Zacharek

Zbieramy kasztany, robimy w nich dziurki,
a wtedy je można nawlekać na sznurki.
Tak robi się lejce, naszyjnik z korali.
Kasztany, kasztany będziemy zbierali.

                                             W. Broniewski

„Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie Filii w Szczawinie przystąpili do drugiej edycji programu edukacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych zainicjowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.
Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Nasi uczniowie z klas I i II zainspirowani przygodami Nosorożca Rogatka oraz jego przyjaciół stworzyli własną makietę Peronowa, przystępując do konkursu plastycznego pod hasłem „ Bezpieczeństwa uczę się z Kolejowym ABC”.
Wspólna praca dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji, mogliśmy się wykazać swoimi umiejętnościami, kreatywnością oraz wyobraźnią w atmosferze współpracy i współdziałania. Teraz
z niecierpliwością czekamy na wyniki a także na spotkanie z Nosorożcem Rogatkiem, który w ramach programu zagości oraz przeprowadzi zajęcia edukacyjne w naszej szkole.

Barbara Rutkowska, Bogumiła Archacka

Nasze jesienne wyprawy…

W październiku korzystamy z pięknej pogody i wyruszamy na jesienne wędrówki w ramach edukacji przyrodniczej. Wychodząc ze szkoły w Szczawinie w plener uczestnicy wypraw szepczą sobie słowa znanego wiersza I. Kwintowej:
"Idzie ścieżyną złocista jesień
i tysiąc liści w fartuszku niesie.
A w każdym liściu Pani Jesieni
zaklętych tysiąc słońca promieni (…)"

Barbara Rutkowska

„Słowo miłość – za ich troski . Słowo wdzięczność – za ich trud”


13 października 2022 roku w Filii w Szczawinie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę i troskę okazywaną każdego dnia. Zaprezentowane wiersze i piosenki sprawiły, że na twarzach zebranych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców pojawiły się uśmiechy.
Pani kierownik złożyła życzenia oraz wręczyła kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Pani Dyrektor – Barbara Grabowska oraz Pan Wójt -Piotr Kosiorek skierowali w stronę pracowników szkoły słowa uznania za wysiłek i poświęcenie w realizację procesu kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów.

Katarzyna Gałązka, Bogumiła Archacka

Na kremówki nie tylko do Wadowic!

16 października 2022r. obchodzono XXII Dzień Papieski pod hasłem ,,Blask prawdy”. Każdy Polak zna tę datę, gdyż 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przybrał imię Jan Paweł II. To pierwszy w historii Polak i Słowianin oraz pierwszy od 455 lat Papież spoza Włoch. 44 rocznicę tego wyboru członkowie Koła Zdrowego Żywienia uczcili w nietypowy sposób. Wykonali oni ulubione ciasto Papieża z Wadowic jakim była kremówka. Po maturze w 1938 r. Karol Wojtyła stanął do zawodów i udało mu się zająć II miejsce z wynikiem 10 zjedzonych ciastek. Nasi chłopcy i dziewczęta nie brali udziału w zawodach ale prosili o kolejny kawałek ciasta, to znaczy, że kremówka goworowskim uczniom udała się. Zachęcamy do wybrania się na wycieczkę do rodzinnego miasta Św. Jana Pawła II oraz do pogłębiania wiedzy na temat Wielkiego Polaka, który był patronem naszego gimnazjum i dlatego Jego pomnik znajduje się na I piętrze szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Opiekun KZŻ

Napisz dyktando wygraj nagrodę.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej Portal  www.dyktanda.pl zaprasza wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Nauczycieli i Uczniów, na specjalne dyktando z nagrodami!

Dyktando odbędzie się tradycyjnie 14 października 2022 r. Zostanie rozegrane w całości online, a więc do udziału wystarczy komputer z dostępem do internetu. Ważne, aby mieć możliwość skorzystania z głośników lub słuchawek, ponieważ będzie to dyktando ze słuchu. Zupełnie jak na lekcji w szkole!

Do rozwiązywania dyktanda będzie można przystąpić między godziną 18:00 a 19:00. Nagranie, stanowiące treść dyktanda, będzie można dowolnie zatrzymywać i przewijać, a więc każdy będzie mógł dostosować prędkość do swoich możliwości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz do zapisania się na Dyktando na Święto Edukacji Narodowej. Wystarczy kliknąć “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

https://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej-2022?audio=1

Warto postarać się o dobry wynik, ponieważ organizatorzy przewidzieli nagrody! Powodzenia!

Z wyrazami szacunku
Zespół Dyktanda.pl 

Leśna integracja klas IV

Piątek 7 października dla uczniów z klas IV a i IV b był dniem pełnym wrażeń. Czwartoklasiści wraz z wychowawcami i p. B. Piechocką wybrali się na wycieczkę do lasu, gdzie czekali na nich panowie leśnicy p. Adam Staszczuk i Ireneusz Kuciński z nadleśnictwa Ostrołęka. Spacerując duktami uczniowie wsłuchiwali się w ciekawe opowieści o roślinach i zwierzętach, poznawali tajniki zawodu leśnika, zbierali dary jesieni, obserwowali faunę i florę lasu. Ogromną frajdę sprawiły leśne zabawy integracyjne min. zabawa w chowanego. Po długim spacerze na polance pod lasem czekały na dzieci grillowane kiełbaski, soki i słodkie przekąski. Do szkoły uczniowie wrócili uśmiechnięci i dotlenieni.

Agnieszka Dąbrowska

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE,

13 października 2022 r. (czwartek), w związku z uroczystymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej zmianie ulegnie rozkład odwozów uczniów.

Odwozy w dniu 13 października 2022 r.

14 października 2022 r. (piątek) jest dniem ustawowo wolnym od zajęć lekcyjnych. Tego dnia szkoła organizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w godzinach 8:30 – 12:30, lecz nie zapewnia dowozu i dożywiania uczniów.

16 października 2022 r. (niedziela) o godz.12:00  w  kościele parafialnym w Goworowie zostanie odprawiona Msza Św. w intencji nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Z poważaniem, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie Barbara Grabowska

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Klasa IV - VI.


5 października 2022 r. w Czerwinie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Chłopców IV – VI. Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów: SP Nowa Wieś, SP Goworowo, SP Czerwin, SP Myszyniec, SP Baranowo, SP Wykrot, SP Troszyn, SP Rzekuń, SP Lelis.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy podczas losowania:
Grupa A – Nowa Wieś, Lelis, Baranowo
Grupa B – Czerwin, Rzekuń, Troszyn
Grupa C – Wykrot, Myszyniec , Goworowo

Zawody Powiatowe w Piłkę Nożną Klas VII - VIII


2 października 2022 r. w Czerwinie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Chłopców VII– VIII. Drużyny, które przystąpiły do rozgrywek grały systemem każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań nasza drużyna SP Goworowo uplasowała się na trzecim miejscu.
Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Więckiewicz, Mateusz Wróblewski, Szymon Skrzecz, Oskar Struniawski, Sebastian Gnys, Paweł Grabowski, Kacper Krupa, Paweł Pawłowski
Bardzo dziękuje chłopcom, którzy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Jarosław Karpiński

Światowy Dzień Drzewa

10 października w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Nasza szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do obchodów tego święta.
Pamiętając o tym, że każdy element przyrody jest ważny, udaliśmy się na plac szkolny, aby tam posadzić młode drzewka, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Ostrołęka, w ramach akcji #sadziMY. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat drzew i ich znaczenia w naszym życiu.
Po powrocie do szkoły uczniowie otrzymali karty pracy, gdzie mieli za zadanie pokonać labirynt i dotrzeć do drzewa, aby je podlać. Nie obyło się także bez pracy plastycznej, której tematem było jesienne drzewo, z wykorzystaniem metody kropkowania.
Przepięknie wykonane prace znalazły swoje miejsce na gazetkach klasowych.
Wspólne obchody Dnia Drzewa to wspaniała okazja do integracji dzieci a także nauka odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

Opiekun SU – Agnieszka Podleś

Dzień chłopaka

30 września uczniowie klas szóstych postanowili uczcić Dzień Chłopaka wyjściem do „Bistra po drodze”. Zamówiliśmy pizzę. Wspólnie z wychowawczyniami, p. Jadwigą Gołębiewską i p. Dorotą Skierczyńską oraz p. Anetą Gąsior miło spędziliśmy czas. Pizza była bardzo smaczna. Wszystkim podobał się taki sposób świętowania.

Dziękujemy bardzo rodzicom za sponsoring a Paniom Jadwidze, Anecie i Dorocie za opiekę.

Profilaktyka jodowa

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

 
Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie 🏃‍♀️🏃‍♂️🚴‍♂️🤸‍♀️🤸‍♂️ ⚽️🥅
30 września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).To jedno z tych sportowych wydarzeń ,w którym nie mogło nas zabraknąć.
Zobaczcie sami jak się bawiliśmy!
 

XXI Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


"Czytajmy, bo czytanie
jest drugim życiem"
               (Józef Ignacy Krasicki)

29 września 2022 roku nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie a także z Filii w Szczawinie przyłączyli się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Starsi uczniowie czytali w tym dniu głośno, przez chwilę, na każdej lekcji. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I-III miały możliwość razem ze swoimi wychowawcami słuchać bajek, opowiadań oraz wierszy czytanych przez dyrekcję, opiekunów biblioteki szkolnej, chętnych nauczycieli i uczniów.

Dzień Chłopaka w teatrze…

Dnia 30 września 22 r. klasy piąte udały się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, aby tam wziąć udział w kulturalnym wydarzeniu – inscenizacji nowelek B. Prusa i H. Sienkiewicza w wykonaniu teatru z Wrocławia – Artenes. Od lat szkoła w Goworowie uczestniczy w przedstawieniach tej grupy teatralnej, za każdym razem jest to dobry sposób na powtórzenie lektury i zapoznanie z formą kulturalną, jaką jest teatr. Uczniowie mieli okazję zobaczyć również wystawy wojskowe, makiety fortyfikacyjne działań wojennych pod Ostrołęką z roku 1831 r. w Mauzoleum na Fortach, a także posilić się w popularnym McDonalds. Taki Dzień Chłopaka można zaliczyć do udanych.

Agnieszka Kosiorek

Poznajemy naszą stolicę


Dnia 27 września 2022 r. uczniowie klas IV i V wraz z opiekunami Agnieszką Dąbrowską, Adamem Dąbrowskim i Edytą Furmaniuk wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, którego misją jest „ inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi”.
Następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, który zwiedziliśmy trasą „Poczuj się jak VIP”. Poczuliśmy się jak kibice, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, czy zwiedzając szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej, dla których wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, mogliśmy z góry podziwiać ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Kolejnym punktem naszego programu był Hangar 646 - park trampolin, w którym mogliśmy szaleć i skakać do woli. Godzinna zabawa wymagała wiele energii od naszych uczniów. Wszyscy świetnie spisali się podczas różnych konkurencji proponowanych przez trenerów, a niektórzy wykazali się wręcz niebywałymi umiejętnościami gimnastycznymi.
Po tych wrażeniach udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s.
Wycieczka była bardzo udana. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy naszą stolicę.

Agnieszka Dąbrowska

Dyskoteka szkolna

Dnia 1 października 2022 r. wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali dyskotekę szkolną. Udział w niej wzięli uczniowie z klas IV - VIII. Przez kilka godzin wszyscy bawiliśmy się wspólnie przy dźwiękach utworów między innymi Sanah i tak dalej. Miłym akcentem były wspólne tańce integracyjne - belgijka czy macarena.
Z utęsknieniem czekamy na kolejną dyskotekę.
Wolontariusze dziękują nauczycielom, p. dyrektor B. Grabowskiej, p. A. Dąbrowskiej, p. K. Dąbrowskiej, p. A. Dąbrowskiemu, A. Gąsior, p. A. Kosiorek, p. B. Bienieckiej, p. E. Lubiak i p. B. Piechockiej, którzy sprawowali opiekę nad uczniami w czasie dyskoteki. Dziękujemy za poświęcony czas.

Wolontariusze

Światowy Dzień Jabłka

Jako Szkoła Promującą Zdrowie, nie mogliśmy nie zauważyć obchodzonego 28 września Światowego Dnia Jabłka. Tego dnia ten zdrowy owoc stał się tematem przewodnim lekcji w oddziałach zerowych i nie tylko. W stołówce szkolnej tego dnia rozdawano soki jabłkowe a w korytarzu szkolnym uczniowie mogli zapoznać się z dekoracją przedstawiającą wartości odżywcze zawarte w tym królu owoców oraz spożyć ekologiczne jabłka podarowane przez nauczycieli naszej szkoły. Koło Zdrowego Żywienia "Jabłuszko" własnoręcznie przygotowało pyszny sok jabłkowy. Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” zachęci wszystkich do sięgania po ten owoc.

Społeczność szkolna

#sadziMY


We współpracy z Nadleśnictwem w Ostrołęce włączyliśmy się w akcję #sadziMY.
Na wielkie narodowe sadzenie drzew w dniach 29 - 30 września 2022 r. leśnicy przygotowali milion sadzonek. Otrzymaliśmy świerki, dęby, klony, brzozy oraz graby.
Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń.
Klasa 6a pod opieką pani Jadwigi Gołębiewskiej posadziła na terenie szkoły nowe drzewa. Mamy nadzieję, że ta żywa lekcja ekologii zapadnie w pamięci w myśl zasady „Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził, niż cały ogród przez innych zasadzony”.

Aneta Kosek

AKADEMIA MOCY DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE


W dniu 26.09.2022 r. nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Ostrołęka-Stanisławów planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.
Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem.
Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

Udział w akcji Szkoła Pamięta

#SzkołaPamięta

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika wraz z jej filią w Szczawinie przystąpiła do tegorocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie i nauczyciele odwiedzali lokalne miejsca pamięci, porządkowali opuszczone mogiły, poznawali historię swojego kraju i regionu podczas wycieczek patriotycznych, przygotowali gazetki poświęcone postaciom ważnym dla historii oraz uczestniczyli w spotkaniach autorskich z popularyzatorami historii. Oto fotorelacja z przeprowadzonych działań.

Wycieczka do Trójmiasta– 29.09-1.10.2021 r.

Udział w spotkaniu autorskim z Marią Magdaleną Trzaskowską, autorką książki o dziejach rodu Marchwickich z Brzeźna Wielkiego „Ziemianie w tyglu historii” – 20.10.2021 r.

Gazetka poświęcona postaci ważnej dla historii – naszemu papieżowi- rodakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II – 22.10.2021 r.

Znicz dla zmarłych pracowników oświaty oraz żołnierzy - bohaterów, którzy walczyli o wolność naszej „małej ojczyzny” – 29.10.2021 r.

Człowiek o wielkim sercu


16 października 2021 roku wspominaliśmy 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża z tej okazji dziewczynki i chłopcy pokolorowali obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II w otoczeniu dzieci z różnych stron świata. W świetlicy została również wykonana dekoracja na temat wspomnianego wydarzenia.

Nauczyciele świetlicy

Czy owoce i warzywa mają swoje święto?

Członkowie Koła Zdrowego Żywienia z klasy czwartej przypomnieli uczniom klas 0-3, że 18 października obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Zachęcali oni tego dnia naszych najmłodszych do spożywania "witaminowych bomb" pięć razy dziennie. Dzieci poznały powody spożywania owoców i warzyw, do których należą między innymi: wzmacnianie odporności, dostarczanie energii, niska wartość kaloryczna, pomoc przy pracy układu trawiennego oraz niewidzialna tarcza przed chorobami. Świętowanie nie byłoby udane bez atrakcji, którymi było obdarowywanie tematycznymi kolorowankami i krzyżówkami, których bohaterami były oczywiście warzywa i owoce. Nie mogło też zabraknąć talerzy pełnych pysznych i kolorowych owoców i warzyw, które rozdawano naszym milusińskim. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie i z pewnością możemy powiedzieć, że owoce i warzywa w naszej szkole miały swoje święto.

Ewa Lubiak
Opiekun KZŻ

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk. Tego dnia przedszkolaki m.in. dzięki wspólnej dyskusji, obejrzeniu filmiku edukacyjno- instruktażowego przypomniały sobie, dlaczego mycie rąk jest bardzo ważną czynnością, szczególnie teraz w dobie pandemii COVID-19. Na podsumowanie pięknie pokolorowały obrazki związane z tą akcją.
Wychowawcy: Milena Gołębiewska, Dorota Późniewska, Dorota Sobotka.

Milena Gołębiewska

Dzień Nauczyciela w szkolnej świetlicy

Uczniowie klas młodszych mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach plastycznych „Nauczyciel oczami dziecka”- celem przeprowadzonych zajęć było wyrażenie wdzięczności nauczycielom przez dzieci za trud nauki i wychowania. Dzieci zadaniem było narysowanie nauczyciela wybranego przez siebie. Powstały piękne portrety wykonane przez uczniów. Dzień Edukacji Narodowej został uświetniony również w świetlicy szkolnej poprzez wykonanie dekoracji przez opiekunów i nauczycieli świetlicy.

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Jan Paweł II

Nauczyciele świetlicy

Dzień Edukacji Narodowej 2021

„Służmy, jak możemy Ojczyźnie. Edukacja jej dać może radę i siłę”. To hasło przewodnie przyświecające powołaniu Komisji Edukacji Narodowej. Rzeczywiście, praca, która ma na celu edukację innych, staje się służbą.
Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do wyrażenia podziękowań dla wszystkich pracowników oświaty, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do kształtowania młodych umysłów i stwarzania im warunków do rozwoju. Słowa podziękowania skierowała w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Barbara Grabowska: „Dziękujemy Wam Kochani serdecznie. Jesteście – Drodzy Państwo – wysoko wykwalifikowaną kadrą i pedagogiczną i niepedagogiczną i to jest bezsprzeczny atut naszej szkoły. To solidna podstawa, na której można z powodzeniem uczyć i wychowywać młode pokolenie. Dziękujemy Wam serdecznie za Wasz profesjonalizm skierowany nie tylko w stronę uczniów, ale też rodziców, za to, że potraficie działać na różnych płaszczyznach i myśleć wielokierunkowo”.
„Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”- myśl tę wypowiedziała Eliza Orzeszkowa, a ponieważ jest jak najbardziej aktualna, zasługuje dziś na przypomnienie.

Aneta Kosek

„My dla naszej Pani mamy najpiękniejsze kwiaty słów”


Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej. Misją placówki oświatowej jest pomaganie wszystkim młodym ludziom w rozwijaniu ich talentów, pasji, możliwości i zainteresowań.
To wyjątkowe święto przypomina o szczególnym posłannictwie ludzi, którzy te działania urzeczywistniają swoją codzienną pracą. Współczesny nauczyciel potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale powiększającą zasób swojej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań.
W środę 13 października 2021 roku bardzo ważnym momentem uroczystości było złożenie ślubowania oraz pasowanie uczniów klasy I. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie – Filii w Szczawinie.
Nie zabrakło też życzeń od koleżanek i kolegów z klasy III.

„Chodźcie, śmiało do szkoły pierwszacy,
Do zabawy wspólnej do pracy.
Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej słowa uznania oraz wyrazy wdzięczności za kształtowanie i wychowanie dzieci skierowali w stronę pracowników Pani Dyrektor – Barbara Grabowska oraz Piotr Kosiorek - Wójt Gminy Goworowo.
Przedszkolakom i uczniom dziękujemy za piękną część artystyczną i pachnące kwiaty.

Kierownik filii – Barbara Rutkowska

Zaproszenie

DZIEŃ DRZEWA W FILII W SZCZAWINIE


8 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa.
Dzieci zostały zapoznane z historią tego święta. Dowiedziały się, że jego inicjatorem był Amerykanin Julius Sterling Morton. Zwrócił się on do rodaków, aby w dniu 10 kwietnia kto tylko może posadził drzewo. W Polsce taka akcja odbywa się od około 2002 roku nie 10 kwietnia, lecz 10 października.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego przeczytał zgromadzonym bajkę Aliny Gierun pt. "Święto drzewa". Rozmawiał także z uczniami na temat roli drzew w naszym życiu. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są one bardzo potrzebne i należy o nie dbać.
Następnie każda klasa, wspólnie ze swoim wychowawcą wykonywała pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewo", wykorzystując do tego celu materiały przyrodnicze. Na podstawie wykonanych prac omówiliśmy budowę drzewa i jego rodzaj.
Na koniec udaliśmy się na plac szkolny, aby tam posadzić drzewa, które pani kierownik B. Rutkowska otrzymała od leśniczego oraz zakupione przez opiekuna SU ze środków własnych tuje.

Agnieszka Podleś

TEATRZYK „DOBRE UCZYNKI WRÓŻKI MARCELINKI”


We wtorek, 5 października naszą szkołę w Szczawinie odwiedził Teatr „Magik” z Białegostoku. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Dobre uczynki wróżki Marcelinki”. Główna bohaterka pomagała bezinteresownie malarzowi, krawcowi oraz rzeźbiarzowi. Nakarmiła także głodnego robaczka. Wróżka uświadomiła dzieciom jak dużo radości może sprawić niesienie pomocy innym. Przygody Marcelinki pokazały także, że jeśli komuś bezinteresownie pomagamy to pomoc do nas wraca, kiedy sami jesteśmy w potrzebie.
Obejrzeliśmy piękny i mądry spektakl, który sprawił wszystkim wiele radości.

Barbara Rutkowska

Happening „Cukier a zdrowie”


27 września uczniowie z klasy IV c, VIII c i dziewczęta z V b wraz z nauczycielami A. Kosiorek, E. Lubiak, A. Dąbrowską J. Dobrzyńskim przemaszerowali ulicami Goworowa z plakatami dotyczącymi akcji "Cukier a zdrowie". Podczas pochodu uczniowie propagowali hasła dotyczące nadmiernego spożywania cukru w codziennej diecie. W trakcie przejścia uczniowie rozdawali ulotki informacyjne przechodniom, a także wstępowali do instytucji zachęcając do weryfikacji cukru w produktach żywnościowych – napojach. Następnego dnia harcerze z 7 GDH „Zorza” z druhną E. Bieniecką propagowali ograniczenie spożywania cukru wśród społeczności szkolnej. Akcja o charakterze happeningu spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i szkolnej.

Agnieszka Dąbrowska

Wycieczka do Trójmiasta

 

29 września uczniowie klas VIII wybrali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od pięknego Zamku w Malborku - największego na świecie zespołu gotycko zamkowo klasztornego. Następnie odwiedziliśmy w Buczyńcu Izbę Historii Kanału Elbląskiego, który jest unikatowym zabytkiem techniki na skalę światową. Dzień pełen emocji zakończyliśmy spacerem nad morze. Drugi dzień zaczęliśmy od odwiedzenia Westerplatte. Tam uczniowie posłuchali o bohaterskiej obronie i wydarzeniach sprzed osiemdziesięciu dwóch lat, kiedy to 1 września 1939 r. ostrzał z niemieckiego pancernika rozpoczął II wojnę światową. Spacerując po gdańskiej starówce przeszliśmy pod Złotą Bramą. Poznaliśmy najważniejsze zabytki Gdańska: Fontannę Neptuna, Dwór Artusa i wiele innych.
Najwięcej emocji wzbudziło w nas Muzeum II Wojny Światowej. Podczas oglądania wystaw wstrząsnęły nami przejmujące wojenne obrazy, zaaranżowane wystawy dokumentów, osobistych pamiątek i zdjęć, wszystko to wywołało na nas ogromne wrażenie. Wieczorem integrowaliśmy się przy ognisku.
Trzeci dzień wycieczki był nie mniej bogaty w atrakcje i ciekawostki. Po śniadaniu wyjechaliśmy do Gdyni. Tam w porcie obejrzeliśmy zacumowany Dar Pomorza, a następnie mogli wejść na okręt wojenny ORP Błyskawica. Zwiedzanie zakończyło się w Sopocie spacerem po molo.
Nasza wycieczka była dla wszystkich wspaniałą okazją do poznania Trójmiasta i żywą lekcją historii.
Wyjazd dofinansowany był z projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki – Poznaj Polskę.
Opiekunowie: Barbara Grabowska, Adam Dąbrowski, Agnieszka Dąbrowska, Elżbieta Bieniecka

Agnieszka Dąbrowska

AKADEMIA MOCY DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

W dniu 06.10.2021 naszą Szkołę odwiedziła Akademia Mocy.
Organizatorem wydarzenia było PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Ostrołęka-Stanisławów zaplanowało szereg działań edukacyjnych. Projektem zostały objęte wybrane szkoły zlokalizowane na trasie zaplanowanej inwestycji.
Celem Akademii Mocy było zaznajomienie uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych z takimi pojęciami i zagadnieniami, jak: prąd elektryczny, energia, energetyka, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz podzielenie się różnymi ciekawostkami związanymi z prądem. Aby przekazywana wiedza miała jak najbardziej atrakcyjną i nowoczesną formę dla uczniów, zostało przygotowanych wiele widowiskowych eksperymentów. Uczestnicy zajęć mogli m.in. przy użyciu generatora Van De Graffa wytworzyć pioruny, zbadać, czym jest plazma, uruchomić świetlówki bez podłączenia do gniazdka, sprawdzić pobór mocy poszczególnych urządzeń oraz natężenie pola elektromagnetycznego, a w wielkiej klatce Faradaya przekonać się, jak uchronić się przed burzą.
Głównym zadaniem uczniów było doprowadzenie prądu do miasta. W tym celu, na zaprojektowanej specjalnie makiecie, musieli poprowadzić linię wysokich napięć od elektrowni do miasta. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do ich domów oraz jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe najwyższych napięć i stacje elektroenergetyczne, m.in. te, które są budowane w okolicy miejsca ich zamieszkania.
Za pomocą specjalnych mierników uczniowie mogli też porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego z tym wytwarzanym przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że natężenie wytwarzane przez monitor komputerowy jest wyższe niż to, które występuje 50 m od linii najwyższych napięć.
Znając potrzeby i charakterystykę grupy docelowej PSE postawiło na dynamiczną, nowoczesną formę przekazu. Akcję poprowadziły dwie nietypowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać -PowerMan. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.
Cała akcja przypomniała nam skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

 

Dzień Głośnego Czytania

W tym roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września. Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki.
Warto zaznaczyć, że celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przez trzy dni w bibliotece szkolnej czytaliśmy różne książki, ale przede wszystkim skupiliśmy się na utworach Janiny Porazińskiej.
W akcji czytelniczej uczestniczyły klasy I, II, III, IVc, i Va.
Dziękuję bardzo wszystkim nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji głośnego czytania
Zachęcam wszystkich rodziców, aby codziennie 10-15 minut przeznaczyli na głośne , wspólne czytanie.

Teresa Leśniewska

Informacja o zawieszonych zajęciach.

Zawieszamy na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych 23.10.2020 r.
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.



Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne
Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także szkół specjalnych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Wsparcie dla uczniów, w tym z niepełnosprawnością
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole).

Źródło: Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!
W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w szkołach podstawowych dla uczniów II etapu edukacyjnego (klasy IV-VIII), od poniedziałku 26 października i przejściem na zdalne nauczanie, zapraszam do szkoły już jutro - w niedzielę 25 października w godz. od 12.00 do 14.00 po odbiór sprzętu komputerowego. Dotyczy to przede wszystkim tych uczniów, którzy nie posiadają jakiejkolwiek możliwości technicznej, aby utrzymać łączność ze szkołą i móc uczestniczyć w zajęciach według dotychczasowego planu zajęć. Dystrybucja będzie się odbywać w reżimie sanitarnym, z zachowaniem dystansu społecznego, dezynfekcji dłoni, pomiaru temperatury ciała oraz ochrony nosa i ust. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane najtrudniejsze przypadki z najstarszych klas szkoły podstawowej: klasy VII-VIII. W miarę możliwości ilościowych i logistycznych będę się starał zapewnić sprzęt komputerowy dla wszystkich zgłoszonych uczniów przez swoich Wychowawców. Warunkiem niezbędnym do podpisania umowy użyczenia sprzętu komputerowego będzie posiadanie aktualnego dokumentu tożsamości (dowodu osobistego). Wejście na teren szkoły od strony budynku byłego gimnazjum tylko i wyłącznie dla osób zdrowych, nie będących w izolacji, nie przebywających na kwarantannie i nie posiadających jakichkolwiek objawów chorobowych. Czynności związane z wydaniem sprzętu i wypełnieniem oraz podpisaniem stosownych dokumentów odbywać się będą na parterze budynku (hol przy szatni). Całemu procesowi dystrybucji będą towarzyszyły szczególne środki ostrożności oraz procedury związane z zapewnieniem jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno dla osób z zewnątrz, jak też dla dyrekcji i pracowników szkoły.
Pozdrawiam serdecznie i antywirusowo. Do zobaczenia!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

 

Ogłoszenie

ZE WZGLĘDU NA DYNAMIKĘ ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA COVID-19 ORAZ WPROWADZENIE RYGORYSTYCZNYCH OBOSTRZEŃ SANITARNYCH I ORGANIZACYJNYCH, NAJBLIŻSZE ZEBRANIE RADY PEDAGOGICZNEJ - 26 PAŹDZIERNIKA 2020 r., ZOSTAJE ODWOŁANE. O NAJBLIŻSZYM TERMINIE WSPÓLNEGO SPOTKANIA BĘDZIECIE PAŃSTWO POWIADOMIENI W STOSOWNYM CZASIE!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Odwozy oddziałów 0 i klas I-III od dn. 26.10.2020 r.

VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Uczniowskiej „NUTKA"

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2020/2021

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoja krew, moje życie" realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej pt. "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015 - 2020" finansowanego przez Ministra Zdrowia. Głównym celem kampanii jest promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem - krwią, która może uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.

Zapraszamy do współpracy
Agnieszka Kosiorek, Agnieszka Dąbrowska

Życzenia - Dzień Edukacji Narodowej

Ogłoszenie

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci i Uczniowie!

14 października 2020 r. (środa)
Dzień Edukacji Narodowej jest ustawowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu szkoła nie zapewnia dowozu oraz dożywiania uczniów.

Z poważaniem
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
Mgr Jacek Dobrzyński

Dzień drzewa w filii w Szczawinie

9 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. W związku z tym opiekun SU przygotował krótki program o tematyce ekologicznej. Dzieci zostały zapoznane z historią tego święta oraz poznały budowę drzewa. Rozpoznawały rodzaje drzew na podstawie ich liści i owoców. Wykazały się także ogromną wiedzą na temat roli drzew w życiu człowieka.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że trzeba dbać o przyrodę i sadzić jak najwięcej drzew, abyśmy mieli czyste powietrze. Następnie złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się do ochrony przyrody. Na potwierdzenie słów przysięgi uczestnicy spotkania odrysowali swoją dłoń na kartce, wycięli, podpisali i umieścili na namalowanym drzewku.
Na koniec opiekun SU przekazał na ręce p. kierownik zakupione ze środków własnych drzewko, które zostało posadzone na placu szkolnym.
Do obchodów w/w święta przyłączyli się także rodzice, którzy w dniu 10 października wspólnie ze swoimi dziećmi posadzili drzewko na własnej posesji.

Agnieszka Podleś

Kalendarz konsultacji z rodzicami.

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2020/2021

Przewodniczący

Maria Wieczorek 8a

Zastępca przewodniczącego

Aleksandra Dobkowska 8a

Skarbnik

Bartłomiej Subzda 8a

Sekretarz

Zuzanna Zięba 8a

Speaker

Julia Subzda 8a

Emilia Ciepierska 8a

Maja Stworzjan 6b

Sekcja techniczna

Jakub Brzuzy 7c

Jakub Kruczyk 7c

Igor Kuśmierczyk 7c

Filip Zięba 6c

Sekcja dekoracji

Paweł Twardziak 8b

Julia Kruk 8b

Patrycja Iwańska 8b


Sekcja imprez

Julia Dymerska 8a

Julia Zalewska 7a

Daniel Łazicki 8b

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Goworowie


Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata obchodziliśmy Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć.
Zobaczcie sami jak się bawiliśmy!
#ESSD2020#BeActiwe
#Fundacja V4 sport