Aktualności

Filtr

Odkrywamy tajemnice zawodów medycznych


Realizując kolejne zadania z innowacji pedagogicznej, wybraliśmy się do Przychodni Lekarskiej Vita-Med w Goworowie. Celem spotkania było poznanie zawodu lekarza, rehabilitanta oraz pielęgniarki. Dzieci mogły poznać i dotknąć narzędzi, którymi w swojej pracy posługuje się lekarz i rehabilitant. Pani pielęgniarka opowiedziała nam o gabinecie zabiegowym i oprowadziła po przychodni. Przedszkolaki chętnie rozmawiały z Panią Doktor o obowiązkach lekarza pediatry.
Spotkanie z pracownikami przychodni dostarczyło dzieciom wielu wrażeń. Po takiej ciekawej wizycie niejedno dziecko zapragnie w przyszłości zostać lekarzem, rehabilitantem lub pielęgniarką.

Dziękujemy za wizytę!
Barbara Rutkowska
Katarzyna Gałązka

Poznajemy kolejne zawody


29 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do warsztatu samochodowego w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Goworowie. Celem wycieczki było poznanie zawodu mechanika samochodowego i diagnosty. Zobaczyliśmy, jak mechanicy naprawiają auta. Dzieci dowiedziały się, jak przeprowadza się badania techniczne pojazdów. Poznały nowoczesne urządzenia służące do codziennej pracy w warsztacie mechanicznym oraz zobaczyły załadunek samochodu na lawetę. Ciekawość chłopców wzbudził pobyt w kanale samochodowym. Praca mechanika samochodowego i diagnosty to bardzo odpowiedzialna praca. Uczestnicy wycieczki byli bardzo zainteresowani, wszystko ich ciekawiło!
Dziękujemy panu Arturowi i pani Aleksandrze za wizytę!

Barbara Rutkowska
Katarzyna Gałązka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie- w Filii w Szczawinie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. To bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występów. Pani kierownik Barbara Rutkowska przywitała zebranych gości oraz złożyła piękne życzenia. Dzieci zaprezentowały program artystyczny i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wnuczęta wręczyły prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci.

Katarzyna Gałązka

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

W dniach 18 i 19 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. W każdej kategorii wiekowej uczestniczyło po 16 zawodników. W sobotę rywalizowała młodzież . Szkołę reprezentowali: Iza Podolak, Aleksandra Bochenek, Julia Dymerska, Aleksandra Dobkowska, Kacper Damięcki, Mateusz Kowalewski, Przemysław Dudziec. Natomiast w niedzielę zmagali się uczniowie z klas V – VI oraz klasy IV i mł. Z rocznika 2009 i mł. uczestniczył: Mateusz Dąbrowski, zaś w roczniku 2007 – 2008 brali udział Marzena Podolak, Jakub Kruczyk, Artur Mateusiak, Bartek Kot, Patryk Subzda, Karol Bochenek. Wszystkich zawodników i przybyłych gości przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie Pan Jacek Dobrzyński. Rozgrywki rozpoczęto o godz. 10:00, po uprzednim losowaniu. Tenisiści przystąpili do zaciętej rywalizacji przy 8 stołach, grając do dwóch wygranych setów. Dzielnie walczyli o każdy zdobyty punkt. Po skończonej rywalizacji uczniowie z SP Goworowo uplasowali się: III miejsce – Artur Mateusiak, IV miejsce - Jakub Kruczyk, IV miejsce - Iza Podolak, V miejsce – Mateusz Kowalewski, VI miejsce – Kacper Damięcki. VII miejsce – Marzena Podolak. Wymienieni wyżej uczniowie zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych. Pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca, ale na tym etapie zawodów to dobry wynik.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy swoim zaangażowaniem i techniką gry godnie reprezentowali szkołę.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Przedstawienie dla Babć i Dziadków.

Dnia 20 stycznia 2020 roku w Filii w Szczawinie panował uroczysty nastrój. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, uczniowie zerówki, klasy pierwszej i drugiej przygotowali przedstawienie dla swoich Babć i Dziadków. Uroczystość rozpoczęła kierownik Filii w Szczawinie pani Barbara Rutkowska, składając serdeczne życzenia zaproszonym gościom. Uczniowie swoją miłość do Babć i Dziadków wyrazili w wierszach i piosenkach wprowadzając miły nastrój. Dziadkowie i Babcie byli wzruszeni występem młodych artystów oraz prezentami, które otrzymali od swoich wnucząt pod koniec uroczystości. Na zakończenie odbyło się spotkanie wszystkich przy herbatce.

Irena Zaorska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 22.11.2019 r. dzieci ze świetlicy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Mogły spotkać swojego ulubionego przyjaciela Kubusia Puchatka, gdyż właśnie w tym dniu specjalnie nas odwiedził, aby się z nami pobawić. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. Wszyscy uczestnicy zabawy poczęstowani zostali ciasteczkami w kształcie misia, oraz misiowymi żelkami. Wszystkie dzieci otrzymały odznaki z wizerunkiem misia.
W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” organizatorami Dnia Misia były Aneta Gąsior i Eliza Skrzecz-Witkowska

Eliza Skrzecz-Witkowska

Ogłoszenie


W piątek 31 stycznia 2020 r. o godz. 14:30 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie.
Obecność obowiązkowa!

Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Prosimy o przekazanie tej informacji nauczycielom pracującym w Państwa placówce oraz rodzicom, do których także kierujemy nasze zaproszenie.
Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie. Kluczowe tutaj jest wiarygodne źródło informacji. My je Państwu gwarantujemy.
Co ważne, każdy może wziąć udział w szkoleniu i zadawać pytania w jego trakcie.
Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu, odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18 pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie
Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci
Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół ds. ds. kampanii edukacyjno-informacyjnych Ministerstwa Cyfryzacji i NASK

 

 

Świąteczna ankieta


Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie koła medialnego przeprowadzili wśród uczniów i nauczycieli ankietę dotyczącą świąt. Wyniki przedstawiają się następująco:

Choć różnimy się wiekiem i doświadczeniem życiowym, mamy podobny tok myślenia i skojarzenia.

Świąteczna ankieta


Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie koła medialnego przeprowadzili wśród uczniów i nauczycieli ankietę dotyczącą świąt. Wyniki przedstawiają się następująco:

Choć różnimy się wiekiem i doświadczeniem życiowym, mamy podobny tok myślenia i skojarzenia.

„NAJPIĘKNIEJSZA KARTA BOŻONARODZENIOWA” – KONKURS

 

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas, kiedy obdarowujemy bliskich serdecznymi życzeniami. Obecnie, bardzo popularnym zwyczajem stało się wysyłanie życzeń w formie wiadomości SMS oraz za pomocą portali społecznościowych.
Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Goworowie - Filii w Szczawinie, które wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową”, przekonywały, że warto podtrzymać tradycyjną formę przesyłania życzeń w wykonanych własnoręcznie kartkach świątecznych.
19.12.2019 r. miało miejsce podsumowanie konkursu plastyczno – technicznego na „Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową”. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu dowolną techniką karty świątecznej w formacie A5. W konkursie wzięło udział 10 przedszkolaków. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania, gdyż wszystkie prace były wykonane z wielką starannością. Dzieci wykazały się kreatywnością, zastosowały różnorodne, bardzo ciekawe techniki plastyczne.

Po długich naradach komisja postanowiła przyznać:
I MIEJSCE – OLAFOWI PAZIKOWI,
II MIEJSCE – ANTONIEMU PAZIKOWI,
III MIEJSCE – AMELII PARZYCH

oraz wyróżnienia dla:
SZYMONA DUDKA,
DARII WOJEWÓDZKIEJ

Dzieci, które wzięły udział w konkursie, otrzymały dyplomy oraz upominki. Wszystkie prace konkursowe zaś można było podziwiać na wystawie, przygotowanej przez organizatora konkursu – p. Dorotę Sobotkę – wychowawcę grupy Biedroneczki.

 

Organizator konkursu
Dorota Sobotka

Ogłoszenie

 

16 stycznia 2020 r. (czwartek) zapraszamy na „wywiadówkę” do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie w programie:
15.00 – 15.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy „0” – III szkoły podstawowej. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 15.00 – 16.00;
16.00 – 16.45 – spotkania rodziców z wychowawcami klas w salach lekcyjnych według harmonogramu przydziału - klasy IV - VIII szkoły podstawowej. Nauczyciele, którzy nie mają wychowawstwa pozostają do dyspozycji rodziców w godz. 16.00 – 17.00;
17.00 – zebranie Dyrekcji szkoły z Radą Rodziców w stołówce szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
Dyrektor SP im. M. Kopernika w Goworowie
mgr Jacek Dobrzyński

Przydział sal klasy 0-3

Przydział sal klasy 4-8

Ogłoszenia o zdjęciach w naszej szkole oraz w Filii w Szczawinie

Filia w Szczawinie 15.01.2020 r.

 

Szkoła Podstawowa w Goworowie 16-17.01.2020 r.

„Ptasia stołówka” – Przedszkolaki pomagają ptakom przetrwać zimę…


Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. Tegoroczna zima jest jak dotychczas łaskawa dla zwierząt, ale ptaki zimujące w Polsce i tak mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pożywienia.
Przedszkolaki postanowiły pomóc przetrwać ptakom trudy zimy i przygotowały dla nich smakowitą ucztę. Dzieci wraz z wychowawczynią wybrały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie na drzewach zawiesiły kawałki słoninki oraz inne przysmaki: ziarna pszenicy, kukurydzy, słonecznika, orzechy…
Wcześniej na zajęciach dzieci dowiedziały się, co ptaki zimujące w Polsce lubią jeść, a czego nie powinno się im dawać, bo może im zaszkodzić. Przedszkolaki wykonały też pracę plastyczną „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”.
Taka forma zajęć uwrażliwia dzieci na piękno przyrody, uczy poczucia obowiązku i odpowiedzialności. Mamy też ogromną przyjemność obserwowania, jak wiele ptaków gromadzi się wokół przyniesionych przez nas przysmaków i odwdzięcza nam się wesołym śpiewem.

Dorota Sobotka

Informacje o pogodzie ze stacji meteorologicznej zainstalowanej w naszej szkole.

Smog nie na żarty

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie wzięła udział w konkursie dobrosąsiedzkim „WzMOCnij swoje otoczenie”, zorganizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. z siedzibą w Konstancinie Jeziorna. W maju 2019 r. wyłoniono zwycięzców, w gronie których znalazła się również nasza szkoła. Celem konkursu jest wsparcie rozwoju infrastruktury społecznej oraz wyposażenie gmin w narzędzia umożliwiające wdrażanie realnych zmian przy wykorzystaniu nowej infrastruktury rozumianej, jako wszelkie działania zmierzające do podniesienia jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach pozyskanych środków finansowych w wysokości 19 372,50 zł brutto Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Goworowie realizuje przedsięwzięcie pn.: „SMOG NIE NA ŻARTY”. Grant zakłada monitorowanie powietrza oraz składników pogody w miejscowości Goworówek, Goworowo oraz przy szkole podstawowej, a także zwiększenie świadomości uczniów oraz społeczności lokalnej na temat jakości powietrza i czynników pogodowych oraz ich wpływu na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Firma Meteolab Sp. z.o.o. z Goczałkowic-Zdrój dostarczyła i zamontowała pod koniec września trzy komponenty stacji meteorologicznej: klatkę meteorologiczną z urządzeniami pomiarowymi, automatyczną stację meteorologiczną oraz ekran LED do prezentacji danych ze stacji meteo oraz pyłomierza. W klatce meteorologicznej znajdują się przyrządy do pomiaru składników pogody, takie jak: termometry, higrometr, barometr. Na zewnątrz umieszczony został deszczomierz oraz wiatromierz. Informacyjny ekran LED umieszczony na przedniej ścianie budynku szkoły, w sposób bardzo czytelny, dostarcza informacji o stanie powietrza oraz aktualnych składnikach pogody (m.in. zanieczyszczenie powietrza), które on-line są przekazywane ze stacji automatycznej, zlokalizowanej na dachu budynku szkoły. Wszelkie informacje dotyczące bieżących odczytów są dostępne w specjalnej zakładce na szkolnej stronie internetowej. Stacja meteorologiczna pozwoli uczniom analizować zebrane informacje pogodowe, prowadzić własne projekty badawcze w ramach prowadzonego w roku szkolnym 2019/2020 przez panią Krystynę Gajewską meteorologicznego koła zainteresowań. Zdobyta wiedza o stanie powietrza powinna wykształcić postawy proekologiczne, które szerzone będą wśród mieszkańców naszej gminy. Społeczność szkolna i mieszkańcy gminy Goworowo uzyskali możliwość łatwego dostępu do informacji o stanie jakości powietrza.

Jacek Dobrzyński
Krystyna Gajewska

Godziny pracy szkolnej pielęgniarki 2019/2020

Informacja

Z „Lusterkiem” do współczesnego świata!


14 stycznia 2019 roku dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Lusterko” w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego „Ssmyk” z Białegostoku.
Lusterko jest córką wróżek i posiada dwie niesamowite, ale też trudne dla niej zdolności: pierwsza to taka, że potrafi odtwarzać te uczucia i zachowania, które najpierw u innych. W świecie wróżek Lusterko nauczyła się wszystkiego, co dobre, piękne i szlachetne. Czego nauczy się, kiedy trafi do współczesnego świata?
Jak powinniśmy traktować innych? Czy wzajemny szacunek ma znaczenie? Jaki wpływ ma zachowanie innych osób na nasze własne postępowanie?
Wyruszając w niezwykłą podróż z Lusterkiem, dzieci uzyskały odpowiedzi na wszystkie pytania. Aktorki za wspaniałą grę otrzymał gromkie brawa. Mali widzowie mieli okazję poznać tajniki zawodu aktora.

B .Rutkowska

Odwiedziny Pani Fotograf.

Dnia 16.01.2019 r. w ramach programu „Poznajemy zawody” odwiedziła nas pani fotograf. Miała ze sobą całe studio. Były lampy z parasolami, rekwizyty dekoracje no i oczywiście aparaty fotograficzne. Przedszkolaki miały tego dnia możliwość poznania warsztatu pracy fotografa. Dzieci dowiedziały się jak powstawały zdjęcia dawniej, a jak dziś. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć przyrządów, urządzeń potrzebnych do wykonania fotografii. Poznały podstawową budowę aparatu. Pani fotograf wyczerpująco opowiadał o swojej pracy i historii fotografii. Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści o zawodzie fotografa.

B. Rutkowska, K. Gałązka

Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

12 i 13 stycznia 2019r. w Łysych odbyły się Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym dla uczniów klas IV i młodszych oraz klas V – VI ; VII, VIII i III gimnazjum. W sobotę rywalizowała młodzież. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Mateusiak, Iza Podolak, Julia Dąbkowska, Paweł Wieczorek, Eryk Głażewski, Dawid Orłowski, Jakub Grabowski.
Natomiast w niedzielę walczyli uczniowie klas V – VI oraz klasy IV i młodsi. Nasi zawodnicy licznie przybyli na te rozgrywki: Wiktoria Dąbkowska, Marta Dymerska, Maja Zawadzka, Jakub Dąbrowski, Antoni Wieczorek, Bartek Iwański, Julia Dymerska, Alicja Dąbkowska, Aleksandra Dobkowska, Jakub Kruczyk i Patryk Subzda.
Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek, wszystkie mecze były zacięte, ale prowadzone w duchu sportowej rywalizacji.
Najlepszym z naszych zawodników okazał się Paweł Wieczorek, który zajął I miejsce w kategorii chłopców z klas VII, VIII i III gimnazjum, zdobył piękny puchar, medal i dyplom. W kategorii dziewcząt – Aleksandra Mateusiak wywalczyła VI miejsce oraz Jakub Kruczyk uzyskał IV miejsce w kategorii klas V- VI. Pozostali uczniowie uzyskali dalsze miejsca, ale również dzielnie walczyli.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy toczyli zaciętą walkę do ostatniego punktu.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka

Ogłoszenie

Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem


Dnia 19 grudnia, jak co roku, w naszej szkole odbyło się Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły p. Jacek Dobrzyński witając wszystkich i składając świąteczne życzenia. Następnie uczniowie klasy III a i III b przedstawili ciekawe jasełka przygotowane pod opieką katechetki p. Janiny Drabot i wychowawców p. Katarzyny Chilickiej i p. Elżbiety Kucharczyk. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne wcielając się w role Maryi, Józefa, aniołków oraz postaci z bajek i baśni. Oddać pokłon i złożyć dary Bożej Dziecinie przyszły wyjątkowo w tym roku, postacie z dziecięcych opowieści. U żłóbka pojawili się: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Smerfy, Pinokio, Sierotka Marysia, Czerwony Kapturek, Kopciuszek i Stary Rybak. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów klas 0 – III. Publiczność nagrodziła występ młodych artystów gromkimi brawami.
Pani dyrektor Karolina Zacharek złożyła licznie przybyłym gościom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, a dzieci dla swoich babć i dziadków zaśpiewały "Sto lat". Dopełnieniem uroczystości był słodki poczęstunek i wspólne śpiewanie kolęd, które wprowadziło wszystkich zebranych w miły i świąteczny nastrój.
Oprawą muzyczną zajmowali się p. Beata Ciepierska i p. Rafał Ostrowski. Dekorację przygotowali p. Bogumiła Lewicka-Mróz i p. Dariusz Twardziak.

E. Kucharczyk
K. Chilicka
J. Drabot

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych odbyły się w Goworowie w Zespole Szkół Powiatowych 15 grudnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00. Natomiast uczniowie klas VII, VIII i gimnazjum rywalizowali 16 grudnia 2018 r. w niedzielę. Wszystkich przybyłych zawodników wraz z opiekunami serdecznie przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie Pan Jacek Dobrzyński. Następnie przystąpiono do losowania, które zadecydowało o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Uczestnicy mieli do dyspozycji osiem stołów, przy których zaangażowano sędziów wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy również czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów.

O tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Mogą być nazywane także szopką betlejemską. Do największych ulicznych jasełek zaliczany jest Orszak Trzech Króli. 

Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację jasełek. Dzieci występowały przed rodzicami, młodszymi kolegami i zaproszonymi gośćmi. Zaangażowanie, wysiłek oraz talent jakim wykazali się mali aktorzy wzbudził podziw wszystkich obecnych. Wielu wzruszeń dostarczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zaśpiewały pastorałki dla małego Jezusa.

Katarzyna Bochenek

Anioły są wśród Nas

 

13 XII 2017 r. w 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w SP im. Mikołaja Kopernika w Goworowie, po raz pierwszy odbyła się Wieczornica Bożonarodzeniowa pod hasłem: "Anioły są wśród nas". Dała ona początek obchodom stulecia Niepodległej. Ten dzień stał się okazją do wspomnień, wspólnego kolędowania i budowania mostu pokoleniowego ludzi, którzy kochają poezję, krzewią kulturę i podtrzymują polskie tradycje narodowe. Starsze pokolenie wspominało ten trudny okres historii Polski, 1981 r., kiedy to Święta Bożego Narodzenia miały bardziej dramatyczny wymiar i dawały mniej powodów do radości, a poczucie zagrożenia i niepewności ponownie wkradły się w serca Polaków.
Część nieoficjalną poprzedziła część artystyczna – wiersze polskich poetów o Narodzeniu Pańskim recytowane przez gimnazjalistów i wspólnie z gośćmi śpiewane kolędy. Nie zabrakło również poezji nawiązującej do rocznicy "Grudnia 81". Wieczór wspomnień był również okazją do podziękowania za wieloletnią współpracę (wspieranie wielu przedsięwzięć) pani Basi Kuczyńskiej i pani Krysi Reludze.
Wspólnie spędzony czas, przy tradycyjnej strucli i swojskim serniku, wprawił zgromadzonych w taki nastrój, że natychmiast pojawiły się pytania o kolejne Wieczornice...

Organizatorki:
Agnieszka Kosiorek i Ewa Lubiak

Zajęcia organizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie w czasie ferii zimowych w roku szkolnym 2017/2018

Ferie 2018

Uwaga!!! Do uczestnictwa w zajęciach sportowych niezbędny jest strój i obuwie sportowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do aktywności w okresie ferii zimowych 2018

WF na Zimowym Narodowym


Już po raz drugi uczniowie klasy II A sportowej z gimnazjum i uczniowie klasy 6 i 7bszkoły podstawowej wzięli udział w imprezie sportowej „WF na Zimowym Narodowym” zorganizowany przez Fundację Marcina Gortata.
Była to nagroda za wygrany konkurs. To wyjątkowe wydarzenie, które dostarczyło wiele wspaniałych emocji naszym uczniom. Uczestniczyli w rozgrzewce prowadzonej prze Joannę Jędrzejczyk i ucznia naszej szkoły Mateusza Głażewskiego, którego zaprosiła na scenę. Poza tym uczestnicy korzystali ze wszystkich atrakcji Zimowego Narodowego, a także spotkali się ze sportowcami i gwiazdami polskiego show-biznesu: Joanną Jędrzejczyk, Mariuszem Czerkawskim, Agnieszką Włodarczyk, Marią Konarowską, Rafałem Maślakiem, Aleksandrą Szwed, Michałem Malinowskim, Alanem Andreszem, Krzysztofem „Jankiesem” Jankowskim, Wojciechem „Łozo” Łozowskim, Maciejem Kurzejewskim i Martą Wierzbicką.

Dorota Ciskowska

X Jubileuszowy Mikołajkowy Powiatowy Turniej w Piłkę Siatkową już za nami

8 grudnia w Zespole Szkół Powiatowych odbył się X Mikołajkowy Powiatowy Turniej w piłkę siatkową. W tym roku walczyły drużyny męskie z Wąsewa, Zespołu Szkół Powiatowych, Rzekunia i Goworowa
I miejsce Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie
II miejsce Gimnazjum Goworowie
III miejsce Gimnazjum Wąsewo
IV miejsce Gimnazjum Rzekuń

Dorota Ciskowska

Powiatowe Zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum

9 – 10 listopada 2017 r. rozegrano Powiatowe Zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Na zawody przybyli tenisiści z SP Łęgu Starościńskiego, SP Krysiaki , SP Nasiadki, SP Dylewo, SP Wach, SP Lipniki, SP Olszewo Borki, PSP Wolkowe, SP Białobiel, Gim. Nowa Wieś, SP Lelis, SP Czerwin i SP Goworowo. Turnieje odbyły się w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie. W sobotę zawody otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie Pan Jacek Dobrzyński , przywitał wszystkim zawodników i opiekunów, natomiast w niedzielę zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Małgorzata Maria Kulesza - Wójt Gminy Goworowo wraz z sekretarzem Antonim Mulawką. Pani Wójt przywitała wszystkich zgromadzonych i otworzyła zawody, młodzież i ich opiekunów serdecznie powitał również Dyrektor Pan Jacek Dobrzyński.
Następnie sędzia główny Pan Józef Dobrzyński rozpoczął losowanie, które zadecydowało o kolejności rozgrywek. Zawodnicy mieli do dyspozycji osiem stołów, przy których sędziowie pilnowali prawidłowego zapisu w protokołach meczu. Tenisiści byli dobrze przygotowani do rozgrywek. Zawody odbyły się w duchu fair – play i nic nie zakłóciło ich przebiegu.
Po zmaganiach nasi uczniowie zdobyli dwa I miejsca - chłopcy kl. IV - Jakub Kruczyk, Igor Kuśmierczyk i Artur Mateusiak oraz starsi chłopcy z gimnazjum - Rafał Gruszka, Damian Struniawski i Paweł Wieczorek. Wyżej wymienieni uczniowie zakwalifikowali się do zawodów międzypowiatowych. Natomiast chłopcy i dziewczęta z klas V – VI oraz dziewczęta z gimnazjum zajęli V miejsce.
Gratulujemy zwycięstwa chłopcom, którzy uzyskali awans do zawodów wyższego szczebla oraz wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt.
Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Józefa Dobrzyńskiego za poświęcony czas i pomoc w przeprowadzeniu zawodów oraz do Dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie Pana Janusza Frydryka za udostępnienie hali sportowej.

Ze sportowym pozdrowieniem
Elżbieta Bieniecka