Święci – przyjaciele z Nieba

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: niedziela, 19, listopad 2017 Administrator

„Święci są jak niezliczone małe lusterka,
w których przegląda się Jezus”
(Św. Jan Maria Vianney)

Uroczystość Wszystkich Świętych pobudza do refleksji nad własnym życiem, tym co dobre i piękne. Przykładem pięknego życia mogą być dla nas osoby beatyfikowane i kanonizowane.
Uczniowie w ramach katechezy o świętych otrzymali zadanie: przebrać się za wybranego świętego, mieć jego atrybut i opowiedzieć o nim w pierwszej osobie. Ci uczniowie (…i nie tylko uczniowie ;-)), którzy podjęli zadanie spisali się świetnie.
Na katechezę zawitali m.in.: św. Jadwiga, św. Cecylia, św. Piotr, św. Dominik Savio, św. brat Albert, bł. Karolina Kózkówna, św. Hiacynta, św. Patrycja, św. Sebastian, św. Zofia, św. Weronika, Najświętsza Maryja Panna, św. Marta, św. Łucja, św. Anna.
Dziękuję uczniom i rodzicom za zaangażowanie.

Bogumiła Lewicka-Mróz

"Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości"
(św. Jan Paweł II)

Dnia 30 października w naszej klasie odbyła się nietypowa i bardzo ciekawa lekcja religii. Przebieraliśmy się za osoby święte i rozmawialiśmy głównie o tym jak żyli i czym się zajmowali. Okazuje się, że większość prowadziła skromny tryb życia, a swoje życie poświęcili wyłącznie Bogu.
Na tej pomysłowej katechezie mogliśmy zobaczyć i poznać bliżej postać m.in. św. Anny, św. Weroniki, św. Królowej Jadwigi czy św. Piotra.
Ta lekcja na pewno pozostanie nam w pamięci na długo i poszerzyła naszą wiedzę o nowe wiadomości.

Wiktoria Iwańska
ucz. kl. II A gim.