Porozmawiajmy o bezpieczeństwie uczniów - filia w Szczawinie

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: środa, 15, listopad 2017 Administrator

W naszej szkole realizujemy wiele zadań związanych z bezpieczeństwem dzieci.  W ramach edukacji zaprosiliśmy policjanta - st. asp. Sławomira Subczyńskiego, który spotkał się z uczniami klas II-III i dziećmi z oddziałów przedszkolnych. Nasz gość omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniał również o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku.
Tematem spotkania było także bezpieczeństwo w sieci. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały filmy edukacyjne na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu lub telefonu komórkowego. Prowadzący spotkanie wspomniał o zjawisku cyberprzemocy.
Uczniowie czynnie uczestniczyli w rozmowie, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań. W nagrodę otrzymali plany lekcji. Policjant zapoznał nauczycieli oraz dzieci z programem pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”.
Dzięki spotkaniu uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli im uniknąć wielu niebezpieczeństw.

Kierownik filii: Barbara Rutkowska