Sad jesienią – wycieczka

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: wtorek, 31, październik 2017 Administrator

W środę 18 października 2017 roku udaliśmy się na pieszą wycieczkę do pobliskiego sadu w ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole”. Na miejscu przywitał nas Pan Ludwik i zaprosił na spacer wśród drzew owocowych. Wszyscy uważnie słuchaliśmy opowieści o pracy sadownika w poszczególnych porach roku, a zwłaszcza jesienią. Dowiedzieliśmy się kiedy i w jaki sposób należy zbierać owoce, a także jak i gdzie je przechowywać, aby jak najdłużej zachowały świeżość. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat odmian jabłek takich jak champion, ligol i golden.
Na koniec czekała nas miła niespodzianka. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał do spróbowania piękne i soczyste jabłko. Po miło spędzonym czasie na świeżym powietrzu zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Elżbieta Sobotka