Na kremówki nie tylko do Wadowic!

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 19, październik 2022 Administrator

16 października 2022r. obchodzono XXII Dzień Papieski pod hasłem ,,Blask prawdy”. Każdy Polak zna tę datę, gdyż 16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przybrał imię Jan Paweł II. To pierwszy w historii Polak i Słowianin oraz pierwszy od 455 lat Papież spoza Włoch. 44 rocznicę tego wyboru członkowie Koła Zdrowego Żywienia uczcili w nietypowy sposób. Wykonali oni ulubione ciasto Papieża z Wadowic jakim była kremówka. Po maturze w 1938 r. Karol Wojtyła stanął do zawodów i udało mu się zająć II miejsce z wynikiem 10 zjedzonych ciastek. Nasi chłopcy i dziewczęta nie brali udziału w zawodach ale prosili o kolejny kawałek ciasta, to znaczy, że kremówka goworowskim uczniom udała się. Zachęcamy do wybrania się na wycieczkę do rodzinnego miasta Św. Jana Pawła II oraz do pogłębiania wiedzy na temat Wielkiego Polaka, który był patronem naszego gimnazjum i dlatego Jego pomnik znajduje się na I piętrze szkoły.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CentrumGovTech #MEiN #technologie #edukacja #nauka #EdTech #EduTech #szkoła #innowacje

Opiekun KZŻ