Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Klasa IV - VI.

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 11, październik 2022 Administrator

5 października 2022 r. w Czerwinie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Chłopców IV – VI. Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów: SP Nowa Wieś, SP Goworowo, SP Czerwin, SP Myszyniec, SP Baranowo, SP Wykrot, SP Troszyn, SP Rzekuń, SP Lelis.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy podczas losowania:
Grupa A – Nowa Wieś, Lelis, Baranowo
Grupa B – Czerwin, Rzekuń, Troszyn
Grupa C – Wykrot, Myszyniec , Goworowo

Wyniki naszej grupy po grze każdy z każdym wyglądały następująco:
1. Wykrot – Goworowo 0-3
2. Wykrot – Myszyniec 0-4
3. Myszyniec – Goworowo 1-0

SP Myszyniec wyszedł z naszej grupy na pierwszym miejscu i przeszedł do półfinału. Chłopcy z SP Goworowo wyszli na drugim miejscu i musieli jeszcze powalczyć w barażach o półfinał z drużynami, które zajęły drugie miejsce w każdej z grup a były to SP Troszyn, SP Nowa Wieś. Po losowaniu kolejność meczy wyglądała następująco:
1. Troszyn – Goworowo 0-0
2. Nowa Wieś – Goworowo 0-4
3. Nowa Wieś – Troszyn 1-0

Jak widać po wynikach chłopcy z SP Goworowo z meczów barażowych wyszli na pierwszym miejscu i zakwalifikowali się do półfinału, w którym czekały już na nich SP Baranowo, SP Myszyniec, SP Rzekuń. Po kolejnym losowaniu spotkania w półfinale wyglądały następująco:
1. Baranowo – Myszyniec 1-0
2. Rzekuń – Goworowo 0-2

Po wygranej z SP Rzekuń zakwalifikowaliśmy się do finału, w którym zagraliśmy z SP Baranowo. W meczu finałowym chłopcy z SP Goworowo wygrali 1:0 z Baranowem i tym samym zdobyli mistrzostwo powiatu klas IV – VI. Warto wspomnieć , że nasi mistrzowie powiatu zagrali najwięcej spotkań bo, aż sześć i zdobyli pierwsze miejsce co pozwoliło zakwalifikować się do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się 22 października 2022r w Szkole Podstawowej nr. 2 im Stanisława Staszica w Ostrołęce.
Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Gołębiewski (otrzymał statuetkę najlepszego zawodnika zawodów), Mateusz Dąbrowski, Igor Zięba, Bartłomiej Subzda, Szymon Walczak, Cezary Rybaczyk, Jakub Kowalczyk, Szymon Gąsior, Michał Twardziak, Filip Kaczmarczyk, Daniel Ciborowski, Ksawery Dudziec, Mateusz Galarski, Kacper Samoraj, Karol Świąder , Bartosz Zięba, Aleksander Lendzioszek, Jan Milewski.
Bardzo dziękuje chłopcom, którzy dzielnie walczyli i godnie reprezentowali naszą szkołę.

Jarosław Karpiński