Światowy Dzień Drzewa

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 11, październik 2022 Administrator

10 października w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Nasza szkoła już po raz trzeci przyłączyła się do obchodów tego święta.
Pamiętając o tym, że każdy element przyrody jest ważny, udaliśmy się na plac szkolny, aby tam posadzić młode drzewka, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Ostrołęka, w ramach akcji #sadziMY. Następnie odbyła się krótka pogadanka na temat drzew i ich znaczenia w naszym życiu.
Po powrocie do szkoły uczniowie otrzymali karty pracy, gdzie mieli za zadanie pokonać labirynt i dotrzeć do drzewa, aby je podlać. Nie obyło się także bez pracy plastycznej, której tematem było jesienne drzewo, z wykorzystaniem metody kropkowania.
Przepięknie wykonane prace znalazły swoje miejsce na gazetkach klasowych.
Wspólne obchody Dnia Drzewa to wspaniała okazja do integracji dzieci a także nauka odpowiedzialności za zieleń wokół nas.

Opiekun SU – Agnieszka Podleś