Sprzątanie Świata 2022

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 19, wrzesień 2022 Administrator

16 września 2022r. nasza szkoła przystąpiła do 29. Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”. Tegoroczne, jakże wymowne, hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze!”. Ogólnopolska akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.
W minionym roku 312 891 uczestników z całej Polski odciążyło przyrodę, zbierając w sumie 442 tony śmieci!

Uczniowie naszej szkoły wraz z filią w Szczawinie, pod opieką wychowawców, sprzątali plac szkolny oraz jej bliską okolicę, pobliskie miejscowości, a także leśne pobocza wydobywając z nich 457 kilogramów śmieci! Akcji towarzyszyły pogadanki na temat segregacji odpadów i złych nawyków wyrzucania śmieci do lasu. Dodatkowo uczniowie klas 0-3 przygotowali plakaty oraz pudełka, które posłużą przy zbieraniu nakrętek.
Mając na uwadze tegoroczne hasło mówimy głośno i wyraźnie: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.
Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w akcję!

Aneta Kosek