Czy z jajek można rzeźbić?

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 12, kwiecień 2022 Administrator


Święta Zmartwychwstania Pańskiego zbliżają się wielkimi krokami . To najstarsze ze świąt chrześcijańskich poprzedza Wielki Tydzień, w który właśnie wkroczyliśmy. Koło Zdrowego Żywienia ma ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą włączyć się w pomoc rodzicom w przygotowaniu świątecznego stołu. Jest nią stworzenia ciekawych i fantastycznych zwierzątek z jajek. Z jaj ugotowanych na twardo można wykonać zabawne muchomorki, myszki, króliki, biedronki czy kurki. To bardzo proste. Wystarczy wzorować się na zamieszczonych zdjęciach i nacinać jajka w odpowiednich miejscach. Natomiast składniki używane przez nas można zastąpić innymi produktami, w zależności od własnego pomysłu i inspiracji.
Zanim podamy gościom artystyczne jajka, warto na talerz położyć wcześniej liść sałaty, w celu uzyskania smaczniejszego wiosennego wyglądu.
W imieniu swoim oraz członków KZŻ życzę wszystkim głębokiego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, duchowego umocnienia w wierze oraz miłych chwil w gronie najbliższych.

Ewa Lubiak

Odsłony: 94