Pasowanie na czytelnika

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 07, marzec 2022 Administrator

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w dniu 2 marca 2022 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelników Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia, Ib oraz uczniów klasy pierwszej z filii w Szczawinie.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników i przyjaciół szkolnej biblioteki.
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.
Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy IIIb przygotowali krótką część artystyczną, podczas której uczniowie klas pierwszych zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece, dowiedziały się, jak należy dbać o książki i jak z nich korzystać. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności dyrekcji szkoły i wychowawców klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.
Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętność.

Biblioteka szkolna

Odsłony: 91