Udział w międzynarodowym projekcie eTwinning

Kategoria: Informacje Opublikowano: wtorek, 29, czerwiec 2021 Administrator


Na początku maja nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning pt. „Creative Penpals”. Oprócz naszej w projekcie wzięła udział jeszcze jedna szkoła z Polski. Pozostałe szkoły były z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Macedonii. Nasi śmiałkowie z klas 4b i 5b (Natalia Gnys, Szymon Gąsior, Filip Kaczmarczyk, Aleksandra Parzych, Anna Twardziak, Kornelia Dziełak, Natalia Kuśmierczyk i Jan Subzda) mieli okazję pracować z rówieśnikami z wyżej wymienionych krajów nad wspólnym projektem. Jego celem była współpraca międzynarodowa, poznawanie innych kultur, nawiązanie znajomości i rozwijanie zdolności językowych.

Na pierwszym spotkaniu online, opiekunowie projektu z poszczególnych krajów ustalili sposoby i terminy realizacji zadań, do których należała wymiana informacji na swój temat i stworzenie historyjek w języku angielskim. Na rozgrzewkę, uczniowie tworzyli logo projektu „Creative Penpals”. Opiekunowie zamieścili propozycje swoich uczniów na Twinspace i poprzez głosowanie wybrano to, które widzicie na zdjęciu. Ponieważ uczniów biorących udział w projekcie było dużo, postanowiliśmy podzielić ich na 5-7 osobowe grupy pod względem wieku i poziomu znajomości języka. Każda grupa pracowała na swoim Padlecie utworzonym przez opiekunów. Zadaniem takiej grupy było wspólne ustalenie tematu historyjki, a następnie każdy musiał napisać coś od siebie uzupełniając treść poprzednika i tworząc jedno spójne opowiadanie. Istotne w takim projekcie jest wywiązywanie się i wykonywanie zadań w określonym terminie. Dzieci stworzyły ciekawe opowiadania odnosząc się do swoich zainteresowań jak również ulubionych postaci literackich lub filmowych. Na ich Padletach można było poczytać o dzikich zwierzętach, wakacyjnych przygodach, przyjaźni czy motywach z Harrego Pottera.

Wyobraźnia uczestników nie zna granic. Wszystkie opowiadania zostały zebrane w e-książeczkę utworzoną w aplikacji StoryJumper. Dzięki tej dwumiesięcznej pracy jesteśmy pewniejsi siebie oraz bogatsi o nowe doświadczenie, przyjaźnie i wiedzę, że znajomość języka angielskiego pomaga w nawiązywaniu kontaktów i zawieraniu przyjaźni oraz, że otwiera nam drzwi na świat.

Karolina Dąbrowska

 

Odsłony: 111