NAJWAŻNIEJSZY MOMENT W ŻYCIU RELIGIJNYM - DZIEŃ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.

Kategoria: Informacje Opublikowano: niedziela, 27, czerwiec 2021 Administrator


W dniu 20 czerwca 2021 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej. Dla dzieci i ich rodziców z pewnością był to dzień szczególny, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Uroczystości przewodniczył proboszcz parafii – ksiądz kanonik Stanisław Siemion. Wśród zaproszonych gości obecni byli: dyrektor szkoły Pan Jacek Dobrzyński, z-ca dyrektora Pani Karolina Zacharek, kierownik filii w Szczawinie Pani Barbara Rutkowska i wychowawcy klas trzecich. Po uroczystości Pierwszej Komunii uczniowie cały tydzień uczestniczyli w Białym Tygodniu. Przez ten czas dzieci przychodziły na Eucharystię ubrane w stroje komunijne. Biały Tydzień miał na celu upamiętnienie przyjęcia Pierwszej Komunii, a także stał się swego rodzaju przedłużeniem tej uroczystości. Dzieci do tej ważnej chwili przygotował ks. Paweł Szabłowski wspomagany przez panie katechetki.
W czwartek, po Eucharystii, uczniowie razem z rodzicami zostali zaproszeni na wspólne ognisko. Kiełbaski upieczone na ognisku i ciasto smakowało wyśmienicie. Tańcząc i śpiewając, aktywnie spędziliśmy czas, a humory i pogoda nam dopisywały. Nareszcie mogliśmy nacieszyć się swoim towarzystwem. Wszak rodzina jest najważniejsza.
Dzieciom życzymy, aby radość spotkania z Chrystusem w Eucharystii przeniosła się na całe ich życie a rodzicom dziękujemy za wszelką pomoc, dobre słowo i życzymy błogosławieństwa Bożego.

Katecheci

Odsłony: 98