Wizyta w gabinecie weterynaryjnym

Kategoria: Informacje Opublikowano: środa, 23, czerwiec 2021 Administrator

16.06.2021 r. dzieci z oddziału 0b odwiedziły gabinet weterynaryjny Pana Tomasza Kowalczyka. Celem spotkania było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii, a także uświadomienie dzieciom, że zwierzęta - podobnie jak ludzie - też chorują i wymagają pomocy oraz leczenia.
Dzieci obejrzały gabinet weterynaryjny. Z zainteresowaniem słuchały Pana doktora, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o sposobie pielęgnacji zwierząt.
Najwięcej wrażeń dostarczyło dzieciom oglądanie zwierząt. Poznały znajdujące się tam różnobarwne papugi, żółwie, chomiki, gekony, psy, koty… Wiele z tych zwierząt dzieci mogły pogłaskać, wziąć w ręce, dotknąć…
Dzieci wróciły z wycieczki zachwycone. Były pod wrażeniem wiedzy, zaangażowania i pasji, jaką niewątpliwie posiada pan doktor.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Państwu Kamili i Tomaszowi Kowalczyk – prywatnie rodzicom Antosi za serdeczne przyjęcie oraz fantastyczną lekcję przyrody, w której wzięliśmy udział.

Dorota Sobotka