Najważniejszy posiłek dnia - śniadanie proponowane przez harcerzy i uczniów Szkoły Podstawowej w Goworowie.

Kategoria: Informacje Opublikowano: poniedziałek, 17, maj 2021 Administrator

7 Goworowska Drużyna Harcerska „Zorza” wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Goworowie zachęca wszystkich do zdrowego odżywiania, a w szczególności do najważniejszego posiłku dnia, którym jest śniadanie. Jedząc zdrowo zapewniamy sobie mnóstwo pozytywnej energii, poprawiamy koncentrację i samopoczucie, wspomagamy prawidłowe działanie metabolizmu oraz poprawiamy odporność organizmu.
Młodzież prezentuje i proponuje następujące zestawy, które sami przygotowali:
Ola: „Kanapki z razowym chlebem ze słonecznikiem, z sałatą, szynką, żółtym serem, pomidorami i papryką, a także sałatkę grecką, borówki oraz sok pomarańczowy.”
Jasiu: "Moje zdrowe śniadanie to owsianka z owocami i rodzynkami z mlekiem, mus owocowy z płatkami owsianymi oraz kanapka z razowego chleba z sałatą, serem żółtym pomidorem i szczypiorkiem. Pyszne śniadanie.”
Nikola: „Owsianka z bananami oraz jagodami. „
Kubuś: „Przygotowałem omlet z szynką i serem żółtym, a druga połowa jest z dżemem porzeczkowym. Kanapki zrobiłem z pieczywa razowego z masełkiem, na to położyłem szynkę, ser żółty tylko biały pomidor, papryka i szczypiorek.”
Emilka: „Zdrowe śniadanie dla mnie to omlet na słodko z bananami. „

Maciek: „Są to kanapki z warzywami i serkiem wiejskim oraz jajkiem.”
Agatka: „Moje zdrowe śniadanie to kanapeczki z serkiem żółtym pomidorkiem ,ogórkiem i szczypiorkiem. A na deser jogurt naturalny. Moje śniadanko uśmiecha się. A więc jest bardzo pyszne i zdrowe.”
Dawid: „ Moje śniadanie to są płatki kukurydziane z mandarynką.
Karlina: „Przygotowałam kanapki z chlebem razowym, twarożkiem, pomidorem, rzodkiewką i szczypiorem.”
Życzymy smacznego :-)

Opiekun drużyny harcerskiej
Elżbieta Bieniecka

 

 

 

Odsłony: 362